"Євробачення" без Росії?

Україна вимагає дискваліфікації Росії на конкурсі "Євробачення-2008"

Уже протягом двох тижнів триває конфлікт після європейського музичного конкурсу «Євробачення» між Україною й Росією, що отримали відповідно друге й третє місця на конкурсі. Національна телекомпанія України (НТКУ) звинуватила російський Перший канал у незаконній трансляції шоу в Україні й тепер має намір не допустити Росію до участі в конкурсі «Євробачення-2008». 


У НТКУ вважають, що порушили її право на ексклюзивну трансляцію конкурсу на території країни, а тому українцям, мовляв, показали неправильне «Євробачення». Адже одночасно з НТКУ конкурс у кабельних мережах України транслював російський «Перший канал – Всесвітня мережа». 

«Перший канал - Всесвітня мережа» демонстрував не тільки саме шоу, але й власну програму, в якій було порушено правила «Євробачення». НТКУ твердить, що диктори агітували голосувати за російського учасника та негативно коментували виступ Вєрки Сердючки, пишуть «Новые известия». 

Українська телекомпанія заявила, що планує звернутися до Європейського мовного союзу (European Broadcasting Union) з проханням ужити заходів щодо Росії. Як заявляє НТКУ, згідно з правилами EBU, порушення можуть «привести до дискваліфікації з шоу і/або відмови в доступі до прямої трансляції і/або виключення з наступних конкурсів». 

Право на трансляцію «Євробачення» отримує кожна країна-член Європейського мовного союзу, що є засновником конкурсу. До членів EBU належать державні або найбільші в країні суспільні телемовці, які сплачують внески до організації. В Україні єдиним членом EBU є Національна телекомпанія України. 


Водночас представники російського каналу твердять, що транслювати конкурс їм дозволено правилами «Євробачення».

Але українська сторона налаштована дуже рішуче. На думку президента НТКУ Віталія Докаленка, агітація та дискримінаційні зауваження могли вплинути на розподіл місць, тому Україна вимагатиме переглянути результати голосування «Євробачення-2007» або дискваліфікувати Росію на конкурсі «Євробачення-2008».

Україна посіла на конкурсі «Євробачення-2007», що пройшов 10-12 травня в Хельсінкі, друге місце завдяки артистові Андрієві Данилку в образі Вєрки Сердючки. Третє місце Росії принесла нова група «Срібло». Сербія посіла перше місце завдяки співачці Марії Шерифович.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: