Журі "Золотого глобуса" звинуватили в махінаціях

Журі "Золотого глобуса" звинуватили в махінаціях

Золотий глобус. Фото spletnik.ru

Організаторів "Золотого глобусу" звинуватили у зловживанні своїм становищем і махінаторських схемах.

Напередодні 68-ї церемонії вручення нагород престижної кінопремії "Золотий глобус" у США розгорається скандал.

Екс-представник Асоціації іноземних журналістів, що присуджують ці нагороди, Майкл Рассел подав до суду позов, звинувативши членів цієї організації в посадовій неохайності.

Він стверджує, що багато членів асоціації "зловживають своїм становищем, вступають в неетичні, потенційно неправомочні угоди, укладаючи домовленості, які можуть прирівнюватися з махінаторськими схемами".

Рассел також не виключає, що в асоціації беруть хабарі, представляючи за гроші найвигідніші місця для преси вздовж ходи знаменитостей по червоній килимовій доріжці перед черговою церемонією.

Позивач підкреслює, що подібні дії у разі підтвердження приведуть до позбавлення асоціації статусу некомерційної організації і послаблень при оподаткуванні. Як наголошується, Рассел у позовній заяві не вказує конкретних прикладів, коли певна кіностудія або продюсер давали хабарі за номінацію або присудження "Золотого глобуса" своїм "фаворитам".

Місцеві спостерігачі нагадують, що подібні звинувачення на адресу асоціації виникали неодноразово. На початку 1980-х схожі звинувачення коштували асоціації вигідної угоди з телекомпанією CBS, яка, дізнавшись, що актрисі-дебютантці Піа завзяттям в обмін на фавор присудили "Золотий глобус", розірвала угоду про трансляцію щорічній церемонії вручення цих премій.

З 1995 року трансляцію вручення "Золотих глобусів" веде телекомпанія NBC. Як повідомив позивач, за право передавати церемонію в прямому ефірі NBC платить асоціації 12 мільйонів доларів на рік. Контракт закінчується після 68-ї церемонії.

Перше офіційне вручення "Золотого глобуса", заснованого 8-ма іноземними журналістами в жовтні 1943 року, відбулося в 1954 році. 68-у церемонію вручення премій, як очікується, зможуть подивитися 250 млн людей у понад 160 країнах світу.

Читайте також:

Зірки повеселились на вечері на честь "Золотого глобуса"

Роберту де Ніро вручать "Золотий глобус"

Кінопремія "Золотий глобус"

Повʼязані теми:

Наступна публікація