Соломія Вітвіцька та герої АТО презентували фотовиставку "Переможці" у Харкові

На відкритті своїм виступом порадував глядачів Арсен Мірзоян.

У виставковому залі Харківського академічного театру опери та балету імені М.В.Лисенка дев'ятого квітня було презентовано соціальний мультимедійний проект "Переможці".

 "Переможці" – це фотоекспозиція  робіт відомого українського фотографа Олександра Мордерера і арт-директора Тетяни Рубльової, відеобекстейдж, а також спеціальний благодійний випуск журналу VIVA! і цикл сюжетів Телевізійної Служби Новин. В основі проекту – неймовірні історії 17 бійців і однієї жінки-волонтера, які втратили частини тіла під час бойових дій на сході України, але не втратили сили духу.

Захід і виставку організовано громадською організацією "Лінія згоди".

"Відкриття фотовиставки пройшло в теплій атмосфері. Приємно, що жителі Харкова проявили активний інтерес до проекту. Ми зібралися в одному колі: організатори та "Переможці", учасники АТО і їхні сім'ї, люди з інвалідністю, волонтери, представники влади області, студенти і звичайні люди. Всі спілкувалися, фотографувалися, слухали чудові пісні Арсена Мірзояна. Це був незабутній, безцінний момент, момент доброзичливості, відкритості, щирості. У такі хвилини здається, що всі людські серця об'єднуються в одне велике серце", - каже Наталя Пальчик, керівник громадської організації "Лінія згоди".

Відкрила виставку куратор проекту, волонтер і ведуча новин ТСН на телеканалі 1+1 Соломія Вітвіцька.

"У Харкові був теплий прийом. На відкриття завітали лікарі, герої АТО з сім'ями, волонтери, журналісти та багато простих харків'ян. Наших "Переможців" вітали оплесками, оточили, щоб фотографуватися, брати автографи, - а нашим хлопцям дуже важливо відчувати цю увагу та любов. Кажуть, що Харків - це складне за настроєм місто, але ми зустріли та познайомились тут із дуже великою кількістю щирих, сонячних людей, справжніх патріотів України", - розповіла Соломія Вітвіцька.

"Я захоплююся цими людьми, які втратили кінцівки, але не втратили сенс життя! Вони усміхаються, вони радіють, вони живуть", - зауважив Олег Орищенко, генеральний директор Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенка.

На презентації були присутні герої АТО, "переможці" Юрій Весельський, Влад Кузнєцов, Володимир Довгорук і Михайло Ващенко з дружиною та маленькою донечкою. Нині Вадим Довгорук проходить протезування у харківському госпіталі.

"Треба показати людям, що відсутність будь-якої кінцівки – це не вирок у житті, що можна далі робити свою справу", - поділився Вадим Довгорук, кіборг з 3-го окремого полку спецпризначення. Вадим утратив руку та обидві ноги біля Дебальцева.

Арсен Мірзоян, "сталевий голос країни", заспівав пісні, зокрема "Капронові банти", "Можеш, як ти", "Вінні-Пух", та разом із "Переможцями" і Соломією Вітвіцькою виконав Гімн України.

Проект "Переможці" ставить перед собою і соціальні цілі, зокрема, розвиток сучасного протезування у країні, а також розв'язання проблем безбар'єрності українських міст. Наші зусилля спрямовані на те, щоб створити комфортні та рівноправні умови для тих, хто живе з інвалідністю. Проект також здійснює мрії героїв.

У рамках виставки в Харкові журнал VIVA! представив благодійний номер, в якому опубліковані фото учасників проекту, а також історії їхнього життя. Всі кошти від продажу спеціального випуску передаються у фонд Save Lives Together! і будуть спрямовані на розвиток сучасного протезування в Україні. Частина коштів, які вже вдалося зібрати, піде на оплату професійного навчання у Канаді українських техніків-протезистів, яким Соломія вручить 15 квітня у Львові спеціальні сертифікати. Обов'язково буде запрошено і харківського фахівця Оксану Миколаївну Литвиненко. Освітню програму організовано на базі протезно-реабілітаційного комплексу в місті Гамільтон коштом проекту "Переможці" і за сприяння Канадсько-Українського фонду міжнародної підтримки.

Виставку можна відвідати з 10 по 30 квітня з 14:00 до 17:00 в робочі дні і з 11:00 до 17:00 у вихідні. Вхід вільний, а благодійний випуск "VIVA! Переможці" можна замовити на Yakaboo.ua.

Зазначимо, у середині травня заплановано відкриття фотовиставки "Переможці" в Івано-Франківську.

Нагадаємо, проект "Переможці" презентували у Європарламенті.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: