Соломія Вітвіцька стала ведучою фестивалю до Міжнародного дня біженця

Зірка 1+1 взяда участь у благодійному фестивалі.

У Міжнародний день біженця,20-го червня, Агентство ООН у справах біженців (UNHCR) разом із волонтерськими, громадськими та міжнародними неурядовими організаціями провело Благодійний фестиваль, щоб привернути увагу громадськості до історій успіху біженців та внутрішньо переміщених осіб в Україні.

Ведуча новин ТСН на телеканалі "1+1", активний волонтер та куратор соціального мультимедійного проекту "Переможці" - Соломія Вітвіцька стала ведучою заходу.

Благодійна подія, яка відбулася на території арт-простору у центрі Києва, Мистецькому Арсеналі, мала на меті привернути увагу до історій людей, які змушені були залишити свої домівки, показати історії їхньої успішної інтеграції у нових умовах, результати роботи стартапів біженців та переселенців.

"У цей день ми хотіли показати всім, що ці люди полишили свій дім, пережили багато труднощів, але при цьому залишились оптимістичними, — сказав Голова Агентства ООН у справах біженців в Україні Пабло Матеу. — Багато з них створили свій бізнес, дали роботу іншим і готові допомагати нужденним. Згідно нашого дослідження, лише кожен п‘ятий українець має досвід безпосереднього спілкування з переселенцем. Подібні заходи дозволяють українцям поспілкуватися з переселенцями й біженцями, дізнатись їхні історії, познайомитися з їхніми успішними стартапами".

Під час прес-конференції, присвяченій Міжнародному дню біженця, думку про необхідність створення умов для успішної інтеграції переселенців озвучив і Перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юсуф Куркчі: "Сьогодні кількість людей, які виїхали з тимчасово окупованих територій та територій, де проходять бойові дії перевищує 1 мільйон 700 тисяч осіб. Наша задача, створити умови, аби ці люди могли бути максимально захищеними державою",- зазначив Юсуф Куркчі.

На глядачів чекала насичена культурна програма заходу: представлення стартапів та проектів біженців, виступи дітей-переселенців з Донеччини і Луганщини, танцювальні номери кримсько-татарського ансамблю, музичні виступи гуртів з Афганістану і Анголи, майстер-класи з ромського танцю, тихий аукціон, фотовиставка, традиційні частування тощо. Музичну програму Фестивалю доповнила спеціальна постановка "Де Схід?" від Театру переселенця, у якій розповіли про те, як це в одну хвилину залишитися без дому та як це бути переселенцем.

"Фестиваль, присвячений Міжнародному дню біженця, зібрав переважно переселенців та тих, хто переїхав до України з інших країн. Ну і звісно профільні організації. Насправді, хотілося аби більше українців долучалося до таких подій, приходили познайомитися з культурою, кухнею, з самими людьми, котрі вимушені були залишити свої домівки. Гарний флешмоб влаштували активісти – впродовж 4 хвилин треба просто подивитися у вічі іншій людині. Думаю, за ці 4 хвилини можна роздивитися саме людину, її почуття, те що вона любить, що їй болить, за що переживає. І тоді навпроти легше бачити саме людину, а не просто учасника сухої статистики - одного з 7 000 біженців, чи 1,8 млн внутрішніх переселенців", - поділилася своїми враженнями Соломія Вітвіцька.

Усі кошти, зібрані під час Благодійного фестивалю, будуть передані на потреби дітей-переселенців на Сході України.

В Україні на даний момент проживає більше 7 000 біженців та шукачів притулку з інших країн. Окрім них близько 1,8 мільйонів внутрішніх переселенців потребують допомоги внаслідок бойових дій на сході країни. Конфлікт на Донбасі, що триває вже два роки, змусив майже 2 мільйони людей покинути свої домівки.

Протягом усього тижня Агентство ООН у справах біженців проведе низку заходів до Міжнародного дня біженця у Дніпрі, Сєвєродонецьку та Харкові.

Нагадаємо,  Соломія Вітвіцька та герої АТО запрошують побачити виставку "Переможці" в Запоріжжі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: