Адвокатам Поланскі не вдається захистити режисера в суді

Юристам кінорежисера Романа Поланскі, що добиваються закриття його справи тридцятирічної давності, не вдалося відвести весь склад Верховного суду Лос-Анджелеса.

Адвокати Поланскі наполягали на заміні суддів, оскільки вважали, що всі вони свідомо налаштовані проти їхнього клієнта. Нова дата слухань у справі відомого кінорежисера буде оголошена пізніше.  

Нагадаємо, що режисер звинувачується судовими органами США в спокушанні 13-річної  дівчинки, яке було тридцять років назад. На початку грудня 2008 року Поланскі направив офіційний запит на адресу суду Лос-Анджелеса, в якому просив зняти з нього звинувачення в інтимному зв'язку з неповнолітньою.  

У 1978 році Поланскі покинув США, щоб уникнути тюремного висновку. З цієї причини 75-річний режисер, який живе у Франції, не може приїхати до Америки, він також уникає візитів до Великобританії. Адвокати 75-річного Поланскі говорять, що звинувачення проти нього необхідно відмінити в зв'язку з новими обставинами, про які стало відомо з документального фільму "Роман Поланскі: розшукуваний і бажаний", представлений цього року на кінофестивалі в Каннах.  

Саманта Геймер
mirror.co.uk
Саманта Геймер, яку 30 років тому згвалтував Поланскі, просить зняти з режисера обвинувачення
На думку юристів, в стрічці містяться факти "систематичних неправомірних дій і неналежного обміну інформацією" між прокуратурою і суддею, який розглядав справу Поланскі. Також відомо, що в 1997 році Поланскі досяг угоди з сім'єю постраждалої дівчини і виплатив компенсацію. Поланскі, який емігрував з комуністичної Польщі на початку 1960-х років, зняв безліч кінострічок, які користувалися приголомшливим успіхом у всьому світі.
Його першим гучним успіхом став фільм 1968 року "Дитя Розмарі".  У 1969 році вагітна дружина Поланскі Шарон Тейт і її троє друзів було убито членами угрупування Чарльза Менсона. Після цієї трагедії глибоко приголомшений режисер переїхав до Європи, де продовжив знімати кіно.  

У 1974 році він повернувся в США і зняв фільм "Китайський квартал" з Джеком Ніколсоном в головній ролі. Найвідомішим його фільмом останніх років став "Піаніст" (2002), за якого він отримав "Оскара" як кращий режисер. Втім, через звинувачення, висунуті проти нього в США, Поланскі не був присутній на церемонії вручення призів Американської кіноакадемії. Нагороду він отримав лише через півроку.

Читайте також:
Американка, яку згвалтував Роман Поланскі, просить зняти з нього обвинувачення
Терористи пообіцяли відрізати Мадонні голову
Злочинців, які шантажували Джона Траволту, затримали

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: