Анджеліну Джолі визнано почесною громадянкою Сараєво

Дата публікації
Перегляди
1775
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Анджеліну Джолі визнано почесною громадянкою Сараєво

Фільм Джолі гідно пошанували в Боснії / Фото: Getty Images/Fotobank

Попри неоднозначне сприйняття суспільством Боснії та Сербії дебютної режисерської роботи Анджеліни Джолі, Сараєво вирішило віддати їй головний титул року.

Відома американська актриса Анджеліна Джолі одержала звання почесного громадянина міста Сараєво. Міська рада боснійської столиці присвоїла їй це звання за "підтримку пам'яті про події війни в Боснії і Герцеговині".

Як очікується, 3 травня Джолі прибуде в Сараєво для участі у відповідній церемонії: їй вручать диплом почесного громадянина.

Боснійська столиця щорічно удостоює такої честі одного іноземця, який, на думку місцевої влади, вніс істотний вклад у розвиток ідей гуманізму, демократії та толерантності.

У випадку з Джолі мова йде про її режисерський дебют – фільм "У краю крові і меду". Події картини розгортаються в 1990-х роках в Сараєво. Мова йде про любов і непрості стосунки між боснійською мусульманкою Айлою і православним сербом Даніелем.

Фільм, в якому знялися переважно сербські і боснійські актори, на думку багатьох кінокритиків, можна назвати антивоєнним. Разом з тим, він викликав багато суперечок як в Боснії, так і в Сербії, де його сюжет сподобався далеко не всім.

Присвоєння Джолі почесного звання стане вже другим визнанням її заслуг поза кінематографічним світом. 17 квітня за старанну гуманітарну роботу вона отримала підвищення в ООН, де її призначили спеціальним посланцем з питань біженців з правом представляти цю організацію і вести переговори від її імені.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1775
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація