Діамантове королівське весілля

Королева Великобританії Єлизавета Друга та її чоловік герцог Единбурзький Філіп святкуватимуть своє діамантове весілля на острові Мальта.

Королева Великобританії Єлизавета Друга та її чоловік герцог Единбурзький Філіп
Єлизавета Друга та її чоловік герцог Единбурзький Філіп
Королева Великобританії Єлизавета Друга та її чоловік герцог Единбурзький Філіп у листопаді відсвяткують діамантове весілля на середземноморському острові Мальта, пише в середу британська газета "Таймс".

Вибір місця не випадковий - саме на Мальті Єлизавета, тоді ще принцеса, і Філіп провели перші безтурботні дні спільного життя. З 1949 по 1951 рік, в роки служби Філіпа у військово-морському флоті, вони періодично жили там. Єлизавета тоді ділила свій час між Мальтою, де на неї чекав чоловік, і Великобританією, де під наглядом бабусі й дідуся знаходився юний принц Чарльз.

Мальта займає особливе місце в серцях 81-річної королеви та її 86-річного чоловіка, і тому вони вирішили змінити традицію проводити вільний час на батьківщині, і нанесуть туди, як повідомляє Букінгемський палац, "короткий приватний візит" по дорозі до Уганди, де 21 листопада мають бути присутнім на самміті британської Співдружності.

Єлизавета Друга не раз визнавала, що відчуває "глибоку прив’язаність" до цього місця, яке вона одного разу навіть назвала своїм домом, адже Мальта – єдине місце, крім Великобританії, де королева і принц Філіп жили як подружня пара.

Королева Великобританії Єлизавета Друга та її чоловік герцог Единбурзький Філіп одружились у Лондоні 20 листопада 1947 року
Королева Великобританії Єлизавета Друга та її чоловік герцог Единбурзький Філіп одружились у Лондоні 20 листопада 1947 року
З Мальтою пов'язаний забавний випадок у житті королеви. Єлизавета за кермом їхала до крамниці, коли дорогу їй перегородив запряжений віслюком віз. І Єлизавета, і людина у возі зупинилися, хтось мав поступитися. Коли стало ясно, що віз не зрушить із місця, поступитися довелося Єлизаветі - вона розвернула свій автомобіль і поїхала геть.

Імовірно, це був єдиний випадок, коли у королеви виникли проблеми на дорозі за всю її багату подіями біографію.

Останнього разу Єлизавета Друга і принц Філіп були на Мальті у 2005 році, коли на острові проходив самміт Співдружності. Тоді Єлизавета, звертаючись до натовпу, сказала: "Ми обидва, як і раніше, відчуваємо глибоку прихильність до вашої країни і до доброзичливих і благородних мальтійських громадян, які завжди протягували нам дружню руку".

Тоді королеві та Філіпу вдалося провести якийсь час удвох, оддалік від спалахів фотокамер. Одного разу, правда, фотографи все-таки появилися, і принц Філіп сердито прикрикнув на одного з них. Єлизавета згладила ситуацію, жартівливо помітивши: "Філіпе, вони просто роблять свою роботу. Зараз, після того, як ти одружився зі мною, тобі доведеться це терпіти".

Одруження принцеси Єлизавети і принца Грецького й Датського Філіпа Маунтбаттена відбулось у Вестмінстерському Абатстві в Лондоні 20 листопада 1947 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: