Діану вбили папараці?

Новий фільм про принцесу Діану знову порушує тему вини фотографів-папараці в її загибелі.

Принцеса Діана Уельська
news.yahoo.com
"...якби папарацци не переслідували її машину, вона б не стала набирати швидкість, і, ви знаєте, аварії могло б і не статися," - вважає журналіст Філ Хол
Британський телеканал ITV у середу ввечері покаже новий документальний фільм про загиблу 10 років тому принцесу Уельську - "Останнє літо Діани".

Як сказано в анонсі фільму, він, в основному, присвячений стосункам Діани, журналістів і фотографів, які безперервно "полювали" на неї протягом останніх років її життя.

Колишній помічник принцеси Патрік Джефсон порівнює паризьких папараці з "бандитами, що нападають на диліжанс".

Одним з основних героїв фільму став журналіст Філ Хол, що в 1997 році займав пост редактора британської бульварної газети News of the World. Його дотепер мучать докори сумління за ту роль, яку журналісти мимоволі зіграли в загибелі принцеси.

„Я відчуваю величезну відповідальність за те, що трапилося, і я думаю, що всі в світі ЗМІ розділяють це почуття," - відзначив Хол.

„Ми знаємо всю цю історію, знаємо те, що Діана допомагала газетам, і знаємо, що водій її автомобіля був п'яний. Але, на мій погляд, якби папараці не переслідували її машину, вона б не стала набирати швидкість, і, ви знаєте, аварії могло б і не статися," - вважає журналіст.

Папараці також стали героями іншого фільму про Діану, що недавно вийшов на британські екрани - "Діана: свідки в тунелі". Він був показаний у червні цього року по каналу Channel 4.

Через використання у фільмі знімків французьких фотографів-папараці, що переслідували на мотоциклах машину принцеси, а також інтерв'ю з фотографами, які першими потрапили на місце події, у британському суспільстві розгорілася жарка дискусія.

Незважаючи на протести, зокрема з боку королівської сім'ї, Channel 4 все-таки вирішив показати фільм.

Принцеса Уельська Діана загинула в результаті автокатастрофи в ніч з 30 на 31 серпня 1997 року. Окрім неї в "Мерседесі", що розбився в тунелі під площею Альма на набережній Сени в Парижі, загинули її супутник Доді аль-Файєд, син мультимільйонера єгипетського походження Мохаммеда аль-Файєда, і водій Анрі Поль. Вижити вдалося лише охоронцю принцеси Тревору Ріс-Джонсу, який страждає на амнезію і нічого не пам'ятає про події трагічної ночі.

У 2004-2006 роках за дорученням суду екс-комісар Скотланд-Ярду лорд Джон Стівенс проводив повномасштабне розслідування обставин загибелі Діани та її друга Доді аль-Файєда.

Згідно з висновками його доповіді, причиною загибелі принцеси став нещасний випадок. Відповідаючи на питання про передбачувану вину папараці, що переслідували машину Діани, лорд Стівенс особливо відзначив, що не покладає ні на кого вину за те, що сталося. За його словами, будь-яка трагедія є ланцюгом подій, які цілком могли піти інакше.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: