Померла галеристка і зірка "блатних" пісень Діна Верні

Діна Верні, яка народилася в Одесі, майже все життя прожила у Франції, але прославилася і в Радянському союзі, померла в Парижі у 89-річному віці.

У столиці Франції на 89 році життя померла Діна Верні - власниця однієї з найбільших паризьких галерей, муза скульптора Арістіда Майоля, що прославилася в радянський час виконанням так званих "блатних" і табірних пісень.

Діна Верні (Dina Vierny) народилася в 1919 році в Одесі (за іншими даними в Кишиневі) і шість років разом з батьками. Тікаючи від радянської влади, опинилася у Франції.

15-річну Діну помітив Майоль, якому тоді було 73, і запропонував дівчині стати його натурницею. Верні стала прообразом для двох десятків скульптур, виставлених в паризькому саду Тюільрі, що недалеко від Лувру. Крім того, Майоль написав кілька її портретів.

Верні позувала також Анрі Матісс, Раулю Дюфі, П'єру Боннару, була добре знайома з багатьма представниками французької богеми.

Після загибелі Майоля в 1944 році Верні успадкувала весь його статок та колекції і незабаром відкрила в Парижі власну галерею. Згодом, у 1995 році, вона заснувала в Парижі музей Майоля і фонд свого імені, який підтримував сучасних художників і скульпторів.

Наприкінці 1950-х Верні вперше приїхала в Радянський Союз, де познайомилася з багатьма представниками авангардистського мистецтва, чиї роботи згодом виставляла в своїй паризькій галереї.

До того ж часу відноситься і захоплення Верні "блатними" і лагерними піснями, які вона почула, буваючи в компаніях тодішніх радянських дисидентів. У 1970-х Верні випустила у Франції платівки із записами цих пісень. Нечисленні екземпляри платівки, контрабандою ввезені в СРСР, принесли співачці величезну популярність.


Читайте також:

Здоров'я Фіделя Кастро погіршується
Кім Чен Ір назвав свого наступника
У Санкт-Петербурзі помер прототип Штірліца

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: