Серед нащадків Пушкіна немає поетів

Він вважав, що так добре пише, що вони не повинні творити гірше, ніж він. Напевно, саме тому з 237 родичів Пушкіна по всьому світу немає жодного поета

На початку червня у всьому світі, за традицією проходять Пушкінські дні, приурочені до дня народження великого поета.

Пушкін
Олександр Сергійович Пушкін заборонив нащадкам писати вірші. Він вважав, що так добре пише, що вони не повинні творити гірше, ніж він. Напевно, саме тому з 237 родичів Пушкіна по всьому світу немає жодного поета.

Пушкінський рід був примітний тим, що в його сім'ях бували більше дівчаток, ніж хлопчиків. Прямих нащадків Пушкіна, тобто нащадків по чоловічій лінії, що не уривається, було не так багато, всього 13.

Зараз в Росії прямих нащадків Пушкіна не залишилося зовсім. Із смертю правнука поета і його сина урвалася пряма чоловіча лінія родичів поета, що жили в Москві.

Побічне сімейне дерево Пушкіна за 150 років дуже розгалузилося і має на даний час 58 гілок, тобто прізвищ. За даними на 200-річчя Пушкіна, в світі було зареєстровано 227 нащадків поета, що живуть в країнах Європи, Америки і Азії. В кінці минулого століття, наприклад, в Росії проживали 82 з них, у Франції - 24, в Англії - 20, в США - 12, Бельгії - 10, Швейцарії - 6, ФРН - 5, Італії - 3. Шестеро жили на Гавайських островах і троє в Марокко.

Нині єдиний прямий нащадок Олександра Сергійовича по другій чоловічій лінії четвертого покоління, що носить його прізвище - Олександр Олександрович Пушкін - живе в Брюсселі. Цікаво, що і його дружина, Марія Олександрівна Пушкина-Дурново, є нащадком Пушкіна - також від його старшого сина в п'ятому поколінні, але по першій чоловічій лінії - старший син Пушкіна був одружений двічі.

Олександр Олександрович постійно живе в Європі, проте він є громадянином Росії. Паспорт, відповідно до указу президента, він отримав в кінці 2005 року.

П'ять років тому чета Пушкіних створила в Брюсселі фонд імені свого знаменитого прапрапрадіда. Розвиває його по двох напрямах - по культурній і медичній лінії.

Марія Олександрівна є головою Міжнародного фонду Пушкіна, секретарем Союзу російських дворян в Бельгії, скарбником Асоціації жінок ЄС. Олександр Олександрович Пушкін - голова Союзу російських дворян в Бельгії, заступник голови Міжнародного фонду Пушкіна, заступник голови Союзу нащадків командорів і спадкових лицарів Великого російського пріорства ордена Святого Іоанна Єрусалимського.

Олександр Олександрович, нині пенсіонер, у минулому був великим фахівцем із зв'язку. Телефонного. Він працював в бельгійській телефонній компанії, яка згодом була куплена американцями, а потім стала французькою. 27 років працював по установці техніки.

У Німеччині живуть нащадки Георга фон Нассау - сина дочки Пушкіна Наталії. Наприклад, Клотільда фон Рінтелен, внучка Георга. По професії вона лікар-психіатр, у неї три сини: Олександр, Грегор і Ніколас.

На даний час в США живе Кенет Пушкін. Він заснував в Америці Фонд "Пушкінська спадщина". "Я завжди знав, що належу до сім'ї Пушкіна, з самого дитинства. Чесно кажучи, в дитинстві і юності я не надавав цьому особливого значення. Ми були американцями. І моє ім'я - Кенет, а не Інокентій або Костянтин. І по батькові у мене ніколи не було. До того ж моє дитинство припало на епоху "холодної війни". Моя сім'я, на жаль, забула рідну мову і порвала всі зв'язки з історичною батьківщиною і її культурою".

З приводу приналежності Кеннета до роду Пушкіних ходять запеклі спори. За даними авторитетного родовідного розпису В.Н.Русакова, визнаного всіма нащадками поета, ніякий Кенет Пушкін в родоводі не значиться. Про це повідомили нащадки Пушкіна, правнучка Юлія Григорівна Пушкіна і правнук - Георгій Олександрович Галін.

Олександр Олександрович Пушкін теж ставить під сумнів споріднені зв'язки американця. "Ніякий він не нащадок, ми всіх знаємо, і ніяких Кеннетів у нас в роду не було. Він збирає гроші, під ім'ям Пушкіна влаштовує бали і набиває собі кишеню. Навіть у газеті ми знайшли його інтерв'ю, де він говорить: "Пушкін - це мій другий бізнес". А коли його питають: "По якій лінії і хто вам з Пушкіних ким доводиться?" - він відповідає, знаєте як? "Це дуже довго і важко пояснювати". Ми хотіли зробити процес, але наші адвокати сказали, що процес потрібно робити з американцями, а це дуже дорого і дуже довго триватиме. І ми помремо раніше, ніж він скінчиться!"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: