"Тарас Бульба" обскакав за популярністю "Залюднений острів"

Фільм Володимира Бортка "Тарас Бульба" обігнав за відвідуваністю лідера прокату цього року - першу частину "Залюдненого острова" Федора Бондарчука.

З 2 квітня по 9 травня Тараса Бульбу в країнах СНД (не враховуючи Україну) подивилися 3 737 647 чоловік, що на 0,6% краще результату першої частини Залюдненого острова, який йшов у прокаті в січні - лютому. Як сказанао у статті Дани Петрової "Як Бортко Гоголя причесав" у Києві прем'єра відбулась 5 квітня.

Незважаючи на це екранізація роману братів Стругацьких залишається лідером зі зборів цього року: на першу частину фільму було продано квитків на загальну суму 644,1 млн рублів, а на Тараса Бульбу - на 568,2 млн руб. (дані Кинобизнес сегодня).

Більш скромні касові збори Тараса Бульби пояснюються вартістю квитків - при більшій кількості відвідувачів у Бульби середня ціна на квиток нижча, ніж у Острова - і відсутністю довгих канікул, на які припав старт першої частини фільму Бондарчука.

"Ми розширили аудиторію фільму за рахунок людей старшого покоління, які ходили перш за все на ранкові сеанси, де вартість квитків набагато нижча вечірніх", - розповів прокатник і продюсер Тараса Бульби Рубен Дишдишян.

"Злюднений острів зібрав більше тому, що йшов у прокаті у дні новорічних канікул, коли було більше святкових днів (у ці дні ціни на квитки вищі)", - зазначив Сергій Кітін, гендиректор мережі кінотеатрів Сінема парк.

Наразі Тарас Бульба не окупив витрат продюсерів. Загальний бюджет історичної драми склав близько 16 млн.

"Навіть до кризи ми чудово розуміли, що не окупимо наших витрат за рахунок кількох тижнів прокату, - повідомив гендиректор телеканалу Россия Антон Златопольський. - Але йшли на це абсолютно свідомо".

Експерти прогнозують, що Залюднений острів і Тарас Бульба залишаться чемпіонами зі зборів і кількості глядачів: більш сильних фільмів до кінця року в російському прокаті не очікується.

Щоправда, до абсолютного рекордсмена російського прокату - фільму Іронія долі. Продовження, який подивилися 8 840 118 чоловік, обом рекордсменам цього року далеко, зазначає видання.

Нагадаємо, Тарас Бульба вийшов в український прокат 2 квітня. За стартовими касовими зборами фільм зайняв третє місце в 2009 році після першої частини Залюдненого острови Федора Бондарчука і комедії Найкращий фільм-2.

В Україні історичний екшн Бортка викликав неоднозначну реакцію. Так, міністр культури і туризму України Василь Вовкун назвав фільм "замовним", а лідер Всеукраїнського об'єднання Свобода Олег Тягнибок - "продуктом інформаційної війни, яку веде Росія".

У свою чергу Комуністична партія України (КПУ), навпаки, привітала стрічку і присудила її режисеру Володимиру Бортку премію імені В.І. Леніна.

 Читайте також:

"Тарас Бульба" став найбільш касовою екранізацією російської класики

Прем'єра "Тараса Бульби" в Криму зірвана

На Російському тижні моди покажуть колекцію на тему Тараса Бульби

В Україні закликають бойкотувати фільм Бондарчука "Залюднений острів"

До Києва приїхав "Залюднений острів"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: