Учасники французького реаліті-шоу визнані трудягами

Учасники реаліті-шоу "Острів спокус" у Франції визнані звичайними найманими працівниками.

Острів спокус
Учасники французького реаліті-шоу визнані звичайними працівниками
Доля реаліті-шоу у Франції виявилася під загрозою після того, як суд найвищої інстанції в Парижі постановив вважати учасників телепрограми "Острів спокус" звичайними найманими працівниками, що мають право на дотримання трудових прав.

Продюсери бояться, що це зробить подібні шоу збитковими і воно просто зникне. Учасники реаліті-шоу, яке проходить на мексиканському острові Тулум - закохані парочки, які перевіряють вірність своїх половин. Представники різних пар спокушають один одного еротичними масажами, танцями і романтичними прогулянками по залитим місячним світлом піщаним пляжам. Тих, хто не витримав спокуси, відправляють на велику землю. В результаті через 12 днів "напруженої роботи" залишається одна, найвірніша пара.

Позивачі Антуан Брочетон, Марі Адамьяк і Арно Лайзе стверджували, що їхня участь в шоу підпадає під дію французького трудового законодавства і є звичайною роботою. Це означає, що робочий тиждень в них не повинен перевищувати 35 годин, вони повинні мати оплачувані відпустки і користуватися іншими благами, покладеними французьким трудящим.

Касаційний суд (суд найвищої інстанції у Франції) погодився з їхніми аргументами. "Спокушати представників протилежної статі вимагає великої концентрації і уваги, – підкреслили судді в своєму вердикті. – Участь в "Острові спокус" є роботою, і тому на нього поширюється дія французького трудового законодавства".

Головний суд країни вирішив, що з борцями із спокусою повинні підписуватися стандартні трудові договори і що вони мають право на оплату наднормових, відпустки і навіть компенсацію за протиправне звільнення, тобто виключення з шоу. Судді зобов'язали компанію Glem, що знімає "Острів спокус" для приватної телекомпанії Tf1, виплатити близько 11 тисяч євро кожному позивачеві.

Касаційний суд таким чином підтримав рішення суду нижчої інстанції, що постановив виплатити Брочетону, Адамьяк і Лайзе по 8176 євро на тій підставі, що їм доводилося працювати по 8 годин на день, а також по 817 євро за те, що у них не було відпустки, по 500 євро за незаконне звільнення і по 1,5 тисяч євро за неправомірне розірвання контрактів.

На думку юристів, Glem, швидше за все, зобов'яжуть сплатити і легальні витрати позивачів. Це ще сотні тисяч євро, тому що тяжба тривала три роки.
"Продюсерські компанії більше не зможуть виганяти учасників реаліті-шоу, як вони це робили багато років, – задоволено заявив метр Джеремі Ассуа, адвокат Антуана Брочетона, Марі Адамьяк і Арно Лайзе. – Вони не зможуть більше придумувати їм все нові і нові випробування і змушувати їх 24 години на добу виконувати свої витребеньки і капризи".

Читайте також:

Світлана Вольнова потрапила за грати

Плакат, написаний рукою Леннона, піде з молотка

Дональд Трамп зняв корону з "Міс Каліфорнія"
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: