Яна Клочкова сина виховуватиме сама

Українська плавчиня Яна Клочкова розповіла про те, як доглядає за сином Сашком та про те, що його тато дзвонить лише з погрозами.

Яна Клочкова з сином_7
Viva
Яна Клочкова з сином
Не так давно плавчиня Яна Клочкова святкувала один місяць від дня народження свого сина Сашка. За цей час спортсменка ще не зовсім усвідомила себе матір'ю, але вже точно знає: щастя її сина та його добробут залежать лише від неї. При цьому батько дитини, грузин Леван Ростошвілі телефонує Яні хіба що з погрозами, а сина бачив лише раз.

На той час, поки син підростає, Яна перебралася у батьківську квартиру. В одній з кімнат тут поставили дитяче ліжечко й обладнали ігровий куточок.

"Як же ж добре, коли мама під боком! Вона мені підказує, що і як робити. Без мами я б навряд чи впоралася!" - радіє Клочкова.

У догляді за дитиною плавчині допомагає її молодша сестра Аня. А ще у квартирі мешкають три кішки і собака Єва. Тож Саша росте у жіночому царстві.

"Чесно кажучи, я ще досі толком не усвідомила, що стала матір'ю. Спершу я боялася робити усе, що пов'язано з гігієною дитини - купати, підмивати, стригти нігтики, чистити йому носик, вушка. У мене було таке відчуття, нібито мені дали понянчити дитинку на час", - зізнається Клочкова.

Та зараз Яна, за її словами, нагадує собі робота, який займається життєзабезпеченням маленької людини: "Я роблю все можливе для того, щоб Сашеньці комфортно жилося, щоб не дуло ніде, щоб він ситий був".

"Зізнаюся, поки не народила, думала, що з дітьми набагато легше. А з ними так важко! Народити - це півбіди, а ви виростити спробуйте!" - каже Яна.

Втім, народжувала спортсменка, як вона підтверджує, легко: "Так. А головне швидко - не мучилася довго. У мене були стрімкі пологи. Я народила за 3,5 години. Правда, кричала, наче божевільна. Пригадую, мене лікар просить: "Ну не кричи ти так, Яночко!" А я не можу зупинитися, крики мимоволі виривалися".

В принципі, у Клочкової не стільки пологи важкі були, скільки непростий післяпологовий період. Адже син у Яни народився чималенький - 4400, майже як тримісячний.

"...Молозивом не наїдався, доводилося його догодовувати сумішшю. До того ж у нього була післяпологова жовтяниця. Сина поклали під лампу, а я знервувалася, чергувала коло нього геть усі ночі, маску, щоб з очок не зісковзувала, поправляла. Я просто не могла спати!" - згадує молода матуся.

Та й зараз, через майже півтора місяці Яні не вдається виспатися. Уночі вона встає до сина три-чотири рази.

"Але я вже звикла до свого нового розкладу. Я завела собі спеціальний зошит, куди записую години годування сина і графік його сну", - пояснила плавчиня.

Яна Клочкова з сином_4
Viva
Син Яни Клочкової
До того ж маленького Олександра Клочкова, за її словами, намагається годувати грудьми.

"Щоб краще прибувало молоко, випиваю, за порадою мами і тітки, по десять кухлів чаю з молоком на день. Це для мене як покарання, тому що я так багато рідини ніколи не пила", - визнає Яна.

"Поки що мені важко прокидатися вранці. Але найнеприємніше, я все ще не навчилася розуміти, чому син плаче, і не завжди можу його заспокоїти. Зараз, слава Богові, якщо він кричить, я хоч сама у сльози не кидаюся. А спочатку, якщо не могла Сашка заспокоїти, ревіла страшно", - ділиться Клочкова.

Із заміною підгузків у Яни проблем не виникало. "Взагалі, для мене велике щастя, коли памперс повний - це значить, що з животиком у нас все гаразд", - пояснює вона.

І хоча Клочкова у вихованні літературою не гребує, важливу роль для неї відіграють поради матері:

"У мене багато літератури на тему виховання і годівлі дитини. Але те, що там пишуть, і що є насправді - це дві великі різниці, як кажуть в Одесі... З багатьох питань раджуся з мамою і тіткою. Тож поки мене рано називати ідеальною мамою".

А ще Яна розповіла, як їй з мамою завжди шкода будити свого сина:

"Він таке миле янголятко, коли спить! Але якщо прокинувся, його неможливо потім спати укласти. Удень дуже погано засинає... Наше маля любить, щоб його постійно гойдали, возили. Заколишеш, а він за три хвилини прокидається. І так по десять разів може очки відкривати. Ох, це так важко для мене!"

"А нещодавно мама придумала свій спосіб заколисування Сашка. Вона укладає його на великому ліжку на живіт, а потім катає його сюди, як ковбаску", - сміється спортсменка.

В цілому, Клочкова хоче виховати свого сина так, як її виховали батьки - гарною, порядною людиною.

"Але не хочу, щоб він був таким же відкритим і довірливим, як я. Чоловіку в житті потрібно бути твердішим і наполегливішим", - впевнена вона. А найголовніше, на думку плавчині, оточити малятко любов'ю, турботою, ласкою, розвивати його духовно і фізично.

Втім, з любов'ю і турботою рідного батька у Олександра Клочкова проблематичніше. Леван Ростошвілі бачив сина лише раз - у перший день після його появи на світ.

"Леван часто телефонує з погрозами, що забере сина. Ну, що поробиш - гарячий грузинський хлопець, вибуховий характер. І скільки я не намагалася пояснити йому, що проблеми краще вирішувати мирним шляхом, все марно. Ми дуже різні люди, у нас різний менталітет, і з цим нічого не поробиш", - коментує Клочкова.

Яна Клочкова з сином_3
Viva
Яна Клочкова з сином
І, як каже Яна, річ зовсім не в тім, що її, як подейкували, не прийняли батьки Левана. Її добре сприйняла його мама і вона подружилася з його старшою сестрою...

"Але на якомусь етапі наших стосунків я зрозуміла, що Леван - несерйозна людина, він не відчуває відповідальності. Леван сам як дитина, за яким потрібно дивитися. Він ще не виріс з коротких штанців. А хіба можна дитині довірити виховання іншого дитяти?" - зітхає Клочкова.

Одним словом, Ростошвілі для Яни тепер - егоїст, розпещений хлопчисько, який звик до того, що всі навколо танцюють під його дудку.

"І коли постало питання, де ми будемо жити, коли у нас народиться син, Леван, ні з ким не порадившись, вирішив їхати у Грузію. Він не захотів змінювати своє життя заради мене, заради нашої дитини. Мені здається, це не по-чоловічому. Оцінивши його вчинки, я вирішила поставити крапку у наших стосунках", - резюмує Клочкова.

Власне, і ім'я з прізвищем Яна дала синові "вітчизняні" - щоб комфортніше жилося в Україні:

"По батькові дала йому на честь свого тата - Олександрович. А назвала на честь прабаби Шури Олександром. До речі, це ім'я схвалили Леван і його родичі. Правда, вони називають маля Сандро або пестливо Сандрик".

Водночас, спортсменка каже, що за наявності бажання Леван може приїжджати і спілкуватися з сином. Ніхто цього забороняти не буде.

"Питання в тому, чи є таке бажання у Левана. Адже він сина бачив всього лише один раз у житті. Наступного дня після пологів прийшов до мене в палату з великим букетом квітів", - додає Клочкова.

Причому, як гадає Яна, Ростошвілі тоді зайшов з цікавості - подивитися, як виглядає той, хто у нього народився.

"А наш син - це ксерокопія, знята з Левана. Гарний хлопчик вийшов!" - констатує Клочкова.

Водночас про те, як Клочкова збирається забезпечувати свого сина, їй поки що говорити складно: "Складно зараз загадувати. Поки я сиджу в декреті. А потім буду намагатися зробити все від мене залежне, щоб мій син жив у достатку".

"Якщо Леван захоче допомагати дитині, нехай, я не буду заперечувати. А на ні й суду немає. Вибивати з нього аліменти не хочу", - певно, потішила б такою заявою свого грузина Яна.

"Я не вважаю себе покинутою, нещасливою жінкою. Навпаки, я щаслива молода мама і самодостатня жінка, яка багато чого досягла і досягне ще більшого. Все залежить від мене самої - і моє щастя, і щастя моєї дитини", - впевнена вона.

Врешті, Клочковій же вдається якось знаходити час і сили на те, щоб долучатись до роботи свого спільного з Денисом Силантьєвим благодійного фонду.

"А завдяки мамі та сестрі, які можуть посидіти з малям під час моєї відсутності, я хочу відновити тренування у басейні. За час вагітності я набрала 25 кілограмів. Зараз уже скинула 15..," - ділиться спортсменка.

А от про другу дитину Клочковій, як вона сама вважає, думати ще зарано: "Хай Сашко спершу підросте. Але варіант народження дочки я не заперечую..."

Читайте також:

Яна Клочкова виростить із сина спортсмена

Яна Клочкова народила сина

Вагітна Клочкова стала "Валькірією" та автомеханіком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: