Єлизавета ІІ святкує 60-річчя свого одруження

Святкова служба у Вестмінстерському абатстві в Лондоні ознаменує 60-річний ювілей одруження британської королеви.

Святкова служба у Вестмінстерському абатстві в Лондоні ознаменує 60-річний ювілей одруження королеви Єлизавети II та її чоловіка герцога Едінбурзького Філіппа, повідомила прес-служба Букингемського палацу.

Шістдесятиріччя сумісного життя Єлизавета і Філіпп відзначають 20 листопада, проте святкування цього ювілею розтягнулося на декілька днів.

Напередодні святкову вечерю для батьків влаштував старший син Єлизавети і Філіппа принц Уельський Чарльз в своїй лондонській резиденції Кларенс-хаус.

Святкова служба у Вестмінстерському абатстві відбудеться вранці у понеділок, в той же час, що і весільна церемонія 20 листопада 1947 року, коли британська наслідна принцеса Єлизавета поєднувалася шлюбом з лейтенантом Королівських ВМС Великобританії, нащадком грецької і датської королівських сімей принцом Філіппом Маунтбаттеном.

На службу запрошені декілька сотень іменитих гостей, включаючи представників королівських дворів різних країн. Прості смертні зможуть спостерігати за ходом церемонії завдяки прямій трансляції по телеканалу Бі-Бі-Сі-1.

Після закінчення служби 81-річна королева і 86-річний герцог відкриють нову меморіальну табличку на Парламентській площі з описами навколишніх визначних пам'яток.

У вівторок, 20 листопада, щасливе подружжя відбуде з приватним візитом на Мальту, де удвох відзначать "діамантову" річницю весілля. На цьому острові в Середземному морі, який тоді був британським володінням і важливим військово-морським форпостом, принцеса Єлизавета і принц Філіпп жили в 1949-51 роках. Філіпп тоді продовжував свою кар'єру в Королівських ВМС.

У прес-службі королівського двору нагадали, що паралельно з святкуваннями у Віндзорському палаці під Лондоном продовжує роботу виставка, присвячена історії декількох королівських весіль Великобританії, включаючи одруження нинішньої королеви.

Раніше цього року в Букингемськом палаці також була проведена спеціальна виставка, приурочена до 60-річчя весілля Єлизавети і Філіппа.

Відео60-річчя весілля британської королеви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: