Ющенко з гетьманського роду

Президент України Віктор Ющенко походить з гетьманського роду. Про це він розповів в інтерв'ю російським виданням. Ющенко як талісман носить козацький мідний перстень

Президент України Віктор Ющенко походить з гетьманського роду. Про це він розповів в інтерв'ю російським виданням.

Ющенко
Віктор Ющенко. Фото пресс-служби президента
"Моїм пращуром був Нечипор Калнишевській - двоюрідний брат Петра Калнишевського (останній гетьман Запорізької Січі, помер 1803 року на 111 році життя в ув'язненні в Соловецькому монастирі)", - цитує Ющенка газета "Время новостей" (Росія).

"У Санкт-петербурзькому архіві збереглося листування Петра Калнишевського з Нечипором Калнышевським-Ющенком. У цьому листі Петро просить брата привезти в Хоружівку, а це моє село, п'ять возів риби", - розповів президент.

Ющенко
Віктор Ющенко. Фото пресс-служби президента
За словами Ющенка, його "село завжди знаходилося на межі імперії, на російській стороні, і під час одного з військових конфліктів його спалили, ось Калнишевський і вирішив допомогти землякам".

"Від мого прапрапрадідуся Нечипора до мого прізвища і пішла приставка Ющенко. На генеалогічному дереві, яке я зібрав, не вистачає два коліна - з 1680 до 1737 року, щоб вийти на дату народження Петра Калнишевського", - відзначив президент України.

Ющенко
Віктор Ющенко. Фото пресс-служби президента
У свою чергу, газета "Известия в Украине" відзначає, що Ющенко як талісман носить середньовічний козацький мідний перстень.

"Є ще одна річ, яка мені дорога. Це кам'яний натільний козацький хрест... Його знайшли під Берестечком. Він впав на землю, коли один з наших хлопців втратив голову в бою", - розповів український президент російському виданню.

"Хрестик і перстень завжди зі мною. Коли мені було важко, коли я намагався вижити після отруєння, я от так їх брав і цілував", - повідав Ющенка, відзначивши, що ці талісмани "побували у всіх святих місцях - від Афона до Єрусалиму".

"Подивіться на перстень. По суті, по фортеці, по силі він схожий на мою країну. Він гнутий-перегнутий, увесь в шрамах від шабель, але живе і блищить до сих пір", - підкреслив президент України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: