Багаті в Україні захоплюються живописом

Заможні люди в Україні лише нещодавно перестали приховувати своє захоплення живописом.

Давид Жванія. Фото: Таблоид
Архів
Одним із відомих поціновувачів мистецтва в Україні є Давид Жванія.
Люди заможні, як відомо, шанують дорогі речі (скажімо, картини). Не так давно, вітчизняні політики і бізнесмени чомусь приховували свою пристрасть до живопису. Можливо, соромилися питань про джерела прибутків.

Часи змінюються і тепер показати, на які шедеври багаті їхні оселі чи робочі кабінети, прагне чимало знаних персон.

У щастя людського два різних є крила - троянди і виноград, красиве і корисне. Схоже, наші політики та бізнесмени добре засвоїли цю істину, висловлену Максимом Рильським. В їхніх приватних колекціях з’являється все більше картин, які високо ціняться на світовому рівні.

Дружина Петра Порошенка Марина, розповідає своїй маленькій донечці зміст картини із приватної колекції її тата. Цей шедевр довгий час висів у бюджетному комітеті Верховної ради, тому маленька Саша ще не розібралася з сюжетом. 

Петро Олексійович своє перше полотно придбав 20 років тому, за 150 радянських рублів. Тепер, за зізнанням Марини Порошенко, за картину її чоловік може викласти більше ста тисяч американських доларів. Та вибирає прискіпливо.

Картинам Давида Жванії місця на виставці чомусь не знайшлося, але він із задоволенням розглядає шедеври, які належать іншим колекціонерам. Визнає, таке захоплення - справа не з дешевих.

Утім, каже Давид Важаєвич, що картини для нього не є капіталовкладенням.

Суто для естетичного задоволення, збирає їх і родина Богдана та Євгенії Губських - принаймні, так наполягає Богда Володимирович. Саме шедеври його колекції чи не найдорожчі за ринковою вартістю серед тих, що представлені на виставці "АРТ-Київ".

Мистецтвознавець Олексій Титоренко нарікає, що українське мистецтво, окрім винятків, загалом погано продається за кордоном.

А воно, може, і на краще, бо ж іноземні багатії розкуплять наше мистецтво, і не побачать його прості українці. Навіть на виставках.

ВідеоЗахоплення живописом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: