Обнародувано заповіт Джексона: він все заповів матері

П'ятисторінковий заповіт Майкла Джексона передали до суду. У ньому сказано, що все майно він передає родині.

Заповіт Майкла Джексона, згідно з яким все майно співака повинне дістатися його родинному трасту, був переданий до суду Лос-Анджелеса. У п'ятисторінковому документі від 7 липня 2002 року сказано, що колишня дружина Джексона Деббі Роу "навмисно не згадана" в числі спадкоємців.

Розпорядником спадку в заповіті названа мати Майкла, Кетрін Джексон, вона ж призначається опікуном трьох дітей співака. На момент складання заповіту майно поп-зірки оцінювалося більш, ніж в 500 млн доларів. Як сказано в документі, спадок співака практично повністю складається з "безготівкових, неліквідних активів, в першу чергу з процентних відрахувань по каталогу видавничих прав, що знаходиться в поточному управлінні компанії Sony ATV, а також інших процентних відрахувань".

Йдеться про видавничі права на частину музичного каталога Sony/atv Music Publishing, у тому числі права на перевидання пісень групи Beatles.

Співак заповідав передати всю свою власність до трастового фонду сім'ї Майкла Джексона. Розпорядником фонду призначається мати співака - Кетрін. Їй Майкл просив надати право опіки над трьома своїми дітьми - 12-річним сином Майклом Джозефом-молодшим, 11-річною дочкою Періс Майкл Кетрін і 7-річним сином Прінсом Майклом Другим.

В разі смерті своєї матері або її нездатності опікати дітей ці функції надаються відомій співачці Дайані Рос. Матір'ю старшого сина і дочки Джексона є медсестра Деббі Роу, яка прожила із співаком в шлюбі три роки і розлучилася з ним. Молодший син з'явився на світ від сурогатної матері, достовірних відомостей про яку немає. Всього три дитини згадано в заповіті, прізвища Роу в документі немає.

Довіреними особами "король поп-музики" призначив свого адвоката Джона Бранку і давнього друга сім'ї Джона Маккейна.

Кетрін Джексон, мати Майкла Джексона
Daily Mail
Розпорядником спадку в заповіті названа мати Майкла, Кетрін Джексон
"Найважливіший елемент заповіту полягає в непохитному бажанні Майкла Джексона, щоб його мати Кетрін Джексон стала юридичним опікуном його трьох дітей", - підкреслили вони у заяві.

Вони вказали, що своїм головним завданням бачать забезпечення майбутнього дітей співака і збереження його спадщини. Всі питання, що стосуються власності Джексона, повинні вирішуватися "з гідністю і пошаною, бо цього заслуговує Майкл і його сім'я".

Як стверджують місцеві юристи і ЗМІ, у батьків покійного співака є вагомі підстави добиватися права управляти його майном. У 1999 році Джо і Кетрін Джексони оголосили себе банкротами і звернулися до суду з проханням надати їм тимчасовий захист від кредиторів. На той момент борги подружжя наближалися до 24 млн доларів. В основному йшлося про різні судові витрати, позики і витрати по кредитних банківських картах. Найкоштовнішим активом називався будинок пари в Лос-Анджелесі вартістю 290 тис доларів.

В понеділок Верховний суд Каліфорнії задовольнив прохання матері співака - 79-річної Кетрін, призначивши її тимчасовим опікуном трьох дітей покійного співака і дозволивши жінці тимчасово управляти частиною майна її сина. Питання постійної опіки і постійного управління справами будуть вирішені судом 6 липня і 3 серпня.

Стан Майкла Джексона за даними на 31 березня 2007 року оцінювався в 567,6 млн доларів, борги складали 331 млн доларів. Таким чином реальна вартість рухомого і нерухомого майна, цінностей і акцій, якими володів "король поп-музики" два роки тому, досягла 236,6 млн доларів.

Сім'я померлого майже тиждень тому Майкла Джексона спростувала інформацію, що з'явилася в ЗМІ, про те, що тіло співака буде доставлено на його знамените ранчо Neverland для церемонії прощання.

"У спростування новинних повідомлень, сім'я Джексонів офіційно заявляє, що в маєтку Neverland жодних церемоній прощання, ні публічних, ні приватних, не буде", - говориться в заяві.

Майкл Джексон
AFP
Заповіт Джексона передали до суду
Як вказується в тексті, в даний момент обговорюються плани відносно публічного прощання з Майклом Джексоном, про них оголосять найближчим часом. Остаточно визначитися з місцем і часом проведення церемоній прощання і похоронів Джексони не можуть через те, що результати зробленого приватним патологоанатомом розтину тіла співака поки що не готові.

Сім'я знаменитості залишилася незадоволена тим, що фахівці, які проводили розтин тіла, відклали оголошення результатів на чотири-шість тижнів через необхідність проведення токсикологічних тестів. Джексони найняли приватного патологоанатома, який провів повторний розтин.

Компанія "AEG Live", на яку були покладені функції організатора концертів Майкла Джексона в Лондоні, має намір перетворити їх на шоу за участю членів сім'ї покійного музиканта.
"Я думаю, що вони можуть відбутися як вечори пам'яті за участю його сім'ї, з виступами його братів, сестер, а також зірок, на творчість яких він зробив вплив", - заявив Ренді Філіпс, президент компанії.

Зараз Філіпс обговорює з сім'єю Джексонів деталі цього проекту і розраховує, що шоу, присвячене пам'яті "короля поп-музики", вдасться організувати в найближчий час. Девід Кемпбелл - директор лондонської "Арени О2", де, починаючи з наступного тижня і аж до березня наступного року, повинні були відбутися 50 концертів Джексона, вже повністю підтримав ідею Філіпса.

Раніше компанія "AEG Live" розповсюдила інформацію, що тим, хто придбав квитки на лондонські концерти Майкла Джексона по інтернету буде виплачена повна компенсація за нанесені витрати. Проте в разі відмови від компенсації вони можуть отримати ці квитки в касах у вигляді сувенірів, які, як вважають в компанії, стануть не лише пам'яттю про Майкла Джексона, але і хорошим вкладенням капіталу. У "AEG Live" вважають, що з часом ці квитки, вартістю від 82 до 124 доларів, значно подорожчають, як раритети.

Майкл Джексон
AFP
Заповіт Джексона передали до суду
За тиждень після смерті Майкла в США було продано понад 422 тис альбомів "короля поп-музики". Тижнем раніше було продано лише близько 10 тис альбомів цього виконавця. Альбоми співака зайняли перші дев'ять місць в опублікованому списку Тор Рор Catalog Albums.

У популярному музичному журналі відзначають також, що жоден з альбомів Джексона не може бути включений в "Топ 200", оскільки в цьому переліку виявляються лише нові записи. Проте, якби таке сталося, альбоми "Thriller", "Number Ones" і "The Essential Michael Jackson" зайняли б три перші місця і витіснили б на четверте місце по рівню продажів лідера нинішнього хіта-параду - альбом "The E.n.d." групи Black Eyed Peas.

Крім того, композиції співака, що помер, стали лідерами по кількості скачувань в музичному інтернет-магазині itunes в 21 країні світу. Так, в США і Великобританії на першому місці виявилася пісня "Man in the Mirror", у Франції і Нідерландах - "Billie Jean", в Швеції - "Smooth Criminal", а в Люксембурзі - "Earth Song". У інших країнах пісні Джексона не займають перших місць, але також знаходяться в першій "десятці". Лише у Японії itunes не зафіксував попадання композицій "короля поп-музики" в першу десятку скачувань.

У останні місяці життя Майкл Джексон страждав безсонням, розповіла медсестра з Каліфорнії Шерілін Лі. За її словами, співак неодноразово просив її зробити укол ліків діпріван, також відомого як пропофол. Це анестетік, широко використовуваний в лікарнях як наркоз. Пацієнтам, яким давався пропофол, потрібно менше часу для пробудження, при цьому вони відзначають, що пробуджуються в хорошому самопочутті і відчувають себе відпочившими.

Є відомості про самогубства, які пов'язані з прийомом даного препарату. Оскільки ліки відрізняються дуже вузьким терапевтичним спектром дії, досить лише трошки перевищити дозу, щоб сталася зупинка дихання. Тому вживання пропофола повинне контролюватися дослідним анестезіологом. Лі підкреслила, що говорила Джексону про небезпеку цих ліків. "Я сказала йому: "Наступного ранку ти можеш не прокинутися. Ти ж не хочеш цього?", - розповіла медсестра.

Проте співак, за словам Лі, відмахнувся від цих запобігань. Джексон розповів, що йому вже давали ці ліки раніше, але він не став вдаватися до подробиць і не назвав лікарів, що давали йому препарат. Наступного дня Лі принесла Майклу довідник, щоб показати розділ про препарат і його побічні ефекти.

А 21 червня медсестрі подзвонила людина з оточення Майкла Джексона. За її словами, той, хто дзвонив був дуже схвильований і передав прохання Джексона приїхати до нього.
"Я запитала: "Що сталося?" А на задньому плані був чути голос Майкла: "Скажи їй, що одна половина мого тіла дуже гаряча, а інша дуже холодна". Я порадила їм їхати в лікарню", - говорить Лі.

Співак в лікарню не поїхав. Через кілька днів, 25 червня, він помер від зупинки серця.

Федеральне управління по боротьбі з наркотиками відправило до Лос-Анджелеса команду своїх фахівців. Вони візьмуть участь в розслідуванні причин смерті Майкла Джексона.

Управління по боротьбі з наркотиками підключилося до справи на прохання своїх колег з поліції міста і округу Лос-Анджелес. На думку представника служби, федеральне агентство допоможе поліцейським розібратися з тим, які саме речовини вживав він перед смертю. Особливу увагу поліцейські звернуть на продукцію медичних майстерень. Окрім цього борці з наркотиками ще раз перевірять всі рецепти, які виписувалися Джексону його лікаркою.

У одній з вітрин вашингтонського Музею мадам Тюссо в четвер з'явиться воскова фігура Майкла Джексона. Таким чином музей вирішив увічнити пам'ять співака. Воскову скульптуру спеціально доставили з Музею мадам Тюссо в Нью-Йорку, де вона стояла всі дні після кончини співця.

"У відповідь на безліч прохань від вашингтонських фанатів Джексона, фігуру привезли в столицю з Нью-Йорка. Величезні натовпи народу зібралися на 42-ій вулиці Нью-Йорка, де скульптура була виставлена, щоб сфотографуватися, покласти квіти або просто зі сльозами згадати покійного", - розповів представник музею.

Читайте також:

Опікунами дітей Джексона стали його мама та Дайана Рос

Майкла Джексона поховають в його маєтку Неверленд

Майкла Джексона поховають 5 липня

Джексон щодня приймав пігулок на 50 тисяч доларів

Розтин Майкла Джексона провели вдруге. Спеціально для родичів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: