У День Незалежності "1+1" у прямому ефірі покаже концерт "Океану Ельзи" у Львові

У День Незалежності "1+1" у прямому ефірі покаже концерт "Океану Ельзи" у Львові

На концерти ювілейного туру "Океану Ельзи" прийшли понад 250 тисяч українців / Фото: УНІАН

Ювілейний тур рок-гурту вже відвідали понад 250 тисяч українців.

Ювілейний тур "Океану Ельзи"  "20 років разом" вже відвідало понад 250 тисяч українців - у Львові, Дніпропетровську, Харкові, Києві та Одесі.

Заплановані два концерти в Донецьку довелося перенести, ідеться в сюжеті ТСН.Тиждень. Але лідер гурту Святослав Вакарчук переконує, що концерти в українському Донецьку для них - принципові. І вони відбудуться, щойно буремний Схід стане мирним.

Вони зробили те, чого не змогли ні Мадонна, ні "Депеш Мод". "Океан Ельзи" - гурт, який уже 20 років утверджується в статусі найкращого і найвідомішого гурту Східної Європи, за твердженнями західних музичних критиків - зібрав в одному місці понад 70 тисяч українців.  Заради їхніх концертів люди готові прийти за сім годин до початку і пробиратися крізь натовп.

"Океан Ельзи" проведе концерт у Донецьку

"Океан Ельзи" проведе концерт у Донецьку

Тур до свого 20-річчя "Океан Ельзи" запланував іще торік. Це мало бути сім концертів у найбільших містах країни. Це мав бути тур,  який би допоміг людям розслабитись і зарядитися новою енергією. Це мала бути розвага. Та Революція гідності та протистояння на Сході кардинально змінили місію музикантів.

У Львові, Харкові, Дніпропетровську, Одесі, Києві люди приходили у вишиванках і з прапорами. Співали гімн і давно улюблені пісні. Вони у світлі останніх подій набули для українців нового значення.

"Для мене творчість – це найбільша насолода. Якщо ця насолода ще, крім мене, дається ще комусь, глядачам чи слухачам,  я подвійно щасливий", - говорить Святослав Вакарчук.

Він - не просто співак. Святослав Вакарчук - символ епохи, незалежної нескореної України. Бо за ним готові йти сотні тисяч людей. І він знає, чого бракує українцям, щоби стати єдиною справжньою європейською нацією.

"Якби українці вміли влучніше, активніше і сміливіше стріляти словами, якби вони не боялися відстоювати свої права,  якби вони не опускали голову, якби вони не терпіли до останнього. Можливо, не сталося би тієї ситуації, яка є сьогодні", - переконаний лідер "Океану Ельзи".

Вакарчук впевнений: у тому, що відбувається на Сході України, винні всі. І чиновники, які відмовлялися помічати, як місцеві панки підгрібають під себе Донбас. І так звані еліти, які штучно створювали протистояння з Києвом. І кожен українець, який просто чекав, що хтось щось зробить за нього.

Кривавий 2014-й, на думку Вакарчука, має стати переломним. Роком, коли українська нація врешті подорослішає. Та за все треба розплачуватися. А тим, хто страждає найбільше, слід допомагати.

"В Україні якось в принципі знівельоване поняття  благодійності", - зазначає Вакарчук.

Тому він не любить говорити про те, що називає своїми гуманітарними проектами. Зараз вони працюють у трьох основних напрямах: перший - ліки та медичне забезпечення для потерпілих під час бойових дій та військових шпиталів; друге - переселення дітей-сиріт та інвалідів зі Сходу України; третє - підтримка родин, чиї близькі загинули 2 травня в Одесі. Працюють тільки з перевіреними людьми. І на гроші, зароблені з концертів.

"Океан Ельзи" - це більше ніж музика. Це аудіоваріант новітньої історії України. І саме про це - документальний фільм, який вийде в прокат 2015 року. А для своїх глядачів телеканал "1+1" готує безпрецедентний подарунок до Дня Незалежності. Львівський концерт легендарних музикантів 24 серпня ви зможете побачити в ефірі каналу наживо!

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Повʼязані теми:

Наступна публікація