Участь у Каннському кінофестивалі стала важливим імпульсом розвитку українського кіно - Ігор Янковський

Голова Держкіно Пилип Іллєнко відзначив позитивні підсумки присутності потужного "десанту" вітчизняних кінематографістів.

За підсумками участі української делегації в роботі 69-го Каннського кінофестивалю, у вівторок, 14-го червня, відбулася неформальна зустріч з журналістами 10 молодих українських режисерів, учасників проекту "Коротше, Канни". Організаторами зустрічі стали глава Держкіно Пилип Іллєнко та відомий український мецената, засновник громадської організації "Ініціатива заради майбутнього" Ігор Янковський, який профінансував поїздку режисерів в Канни. 

Під час зустрічі Ігор Янковський наголосив на важливості участі молодих представників вітчизняної кіноіндустрії в роботі міжнародних кінофестивалів. "Наша головна мета - допомогти українським режисерам зав'язати корисні зв'язки на міжнародному рівні, сприяння в їх професійному та творчому розвитку. А завдяки участі в міжнародних кінофестивалях, присутності на них молодого покоління режисерів ми зміцнюємо українську позицію на міжнародному рівні!", - висловив свою позицію Ігор Янковський. 

Режисер Наріман Алієв спілкується з журналістами
Режисер Наріман Алієв спілкується з журналістами

Своєю чергою, голова Держкіно Пилип Іллєнко відзначив позитивні підсумки присутності потужного "десанту" вітчизняних кінематографістів в Каннах: "На певному етапі свого розвитку українське кіно випало зі світового кінематографа. Завдяки підтримці громадської організації "Ініціатива заради майбутнього" і особисто Ігоря Янковського, ми змогли в цьому році заявити про українське кіно на масштабному кінофорумі, де вперше в історії України провели бізнес-ланч "MEET UKRAINIAN PRODUCERS" і налагодили перспективний діалог з іноземними продюсерами". 

Мар'яна Литвинова ділиться враженнями від участі в Каннах
Мар'яна Литвинова ділиться враженнями від участі в Каннах

Наріман Алієв, переможець Національного кіноконкурсу та учасник 66-го Берлінського кінофестивалю представляв в Каннах свою стрічку "Без тебе" ( "Sensiz"), а також презентував свій новий проект під час бізнес-ланчу. "Ми не тільки змогли представити свої проекти іноземним продюсером, почати важливі переговори про співпрацю, а й відвідали безліч цікавих і важливих для нашого професійного розвитку майстер-класів. Ми познайомилися зі своїми колегами і професійними кінематографістами з інших країн", - розповів режисер і додав, що після участі в Каннах веде переговори з французьким продюсером щодо реалізації своїх майбутніх кінопроектів в копродукції. 

Режисер Павло Остриков зізнався, що до поїздки в Канни він ніяк не міг закінчити свій кіносценарій, а після повернення написав уже два нових. Мар'яна Литвинова, Анна Борисова та Соломія Томащук поділилася своїми враженнями від участі в роботі воркшопів і майстер-класів. Підводячи підсумки зустрічі, всі учасники зійшлися на думці, що участь в масштабних кінофестивалях грає ключову роль для побудови конкурентної і потужної сучасної української кіноіндустрії. 

Анна Борисова розповідає про участь в майстер-класах
Анна Борисова розповідає про участь в майстер-класах

Участь молодих режисерів в Каннському фестивалі - це частина проекту "Коротше, Канни", організованого громадськими організаціями "Ініціатива заради майбутнього" та "Сучасне українське кіно". Саме завдяки підтримці Ігоря Янковського і стала можливою перша в історії України настільки добре організована поїздка 10-ти талановитих режисерів та їх участь в ринкових показах короткометражних фільмів. Крім того, за участю фахівців з Центру О. Довженка і французького інституту ще в Києві була проведена серія семінарів для режисерів з метою навчити їх максимально використовувати можливості міжнародних кінофестивалів для свого професійного розвитку.

Організатори зустрічі разом з молодими режисерами
Організатори зустрічі разом з молодими режисерами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: