Україна оскаржує "заморозку" 15 мільйонів євро гарантій за проведення "Євробачення"

До скандалу має відношення Euronews.

Наприкінці червня стало відомо, що Швейцарія заморозила 15 мільйонів євро, які НСТУ надало під заставу належного проведення "Євробачення-2017" від уряду.

Трохи згодом голова національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія заявив, що до такого кроку причетний Euronews.

Нині ж скандал із блокуванням грошей триває: наша держава оскаржує зазначені "заморозки" коштів, пише "Інтерфакс-Україна" зі слів Аласанії.

"З нашого боку вже подано позов до суду, адвокатською фірмою, яка нас представляє. Уже пішло оскарження. Ми опираємося на тому, що 15 мільйонів євро - це державні кошти, які не передбачені до будь-яких претензій, крім забезпечення "Євробачення". Будь ласка, поверніть", - зазначив він.

ВідеоУкраїна мусить сплатити штраф через недопуск учасниці Євробачення з Росії до Києва

Нині ж НСТУ очікує дати судового засідання щодо розгляду цього питання. При цьому, за словами Зураба, цей процес може тривати від двох до чотирьох місяців.

До слова, коли Женевське управління примусового стягнення заборгованості арештувало вказані 15 млн євро, ініціатор цієї процедури не розголошувався.

Зауважимо, що у середині червня із власних джерел ТСН дізналася, що йдеться про справу міжнародного агентства Euronews, яка тягнеться вже сім років.

У жовтні 2010-го, за часів Януковича, був укладений договір, за яким  Держкомтелерадіо та НТКУ  мали вкладати гроші на створення української версії агентства. 2014-го цю угоду розірвали, і через невигідні фінансові умови, і через неможливість впливати на контент української версії Euronews, західної, але проросійської компанії.

Залиште свій коментар