Україна заплатить штраф через недопуск учасниці від Росії на "Євробачення"

Україна заплатить штраф через недопуск учасниці від Росії на "Євробачення"

Про це на сторінці у Facebook повідомив голова НСТУ.

Слідом за замороженими Швейцарією 15 млн євро, які внесла НСТУ під заставу належного проведення "Євробачення", на Україну звалилася ще одна проблема.

Так, голова НСТУ Зураб Аласанія на сторінці у Facebook повідомив, що на Україну таки чекають санкції від Європейської мовної спілки (ЄМС) за недопуск російської учасниці Юлії Самойлової на "Євробачення-2017".

"Ранок почався з не дуже приємних новин для UA:PBC. Схоже, на нас таки чекають санкції за "незабезпечення участі в "Євробаченні-2017" учасниці від РФ Юлії Самойлової". І в мене є великий сумнів, що держава в обличчі СБУ захоче розділити з UA:PBC цю колізію", - написав Аласанія.

Ранок почався з не дуже приємних новин для UA:PBC. Схоже, на нас таки чекають санкції за "незабезпечення участі в Евроба...

Опубликовано Зурабом Аласаніей 29 июня 2017 г.

В коментарі журналісту ТСН Аласанія пояснив, що йдеться про штраф у розмірі 200 тисяч євро.

"Це означає, що ми будемо оштрафовані. Грошові санкції. Сума штрафу – 200 тисяч євро. Вони мені сказали, що буде офіційна заява від ЄМС. Вони нас звинувачують у тому, що СБУ не пустило Самойлову, але я нагадую, що НСТУ не приймало це рішення", - сказав Аласанія.

За словами голови НСТУ, в ЄМС вважають, що ці кошти "є кращим штрафом", аніж якби Україні заборонили брати участь у "Євробаченні" на 2 - 3 роки.

"Для ЄМС це дуже таке зважене рішення. Бо вони вважають, що могли би Україні на 2-3 роки заборонити участь в "Євробаченні". Але на їхню думку, що це рішення гірше, ніж грошовий штраф", - додав голова НСТУ.

Також Аласанія зауважив, що Європейська мовна спілка винна Україні гроші, які є спонсорською сумою. Голова НСТУ наголосив, що цей борг є більшим ніж штраф, який хочуть стягнути з України.

"ЄМС нам ще за "Євробачення" винна гроші. Це спонсорські гроші, які ще не пораховані. Я думаю, що сума буде більша, ніж та, на яку вони нас зараз оштрафують. Тобто, вони це теж врахували", - підсумував гендиректор НСТУ.

Щодо того, чи буде НСТУ оскаржувати це рішення, Аласанія відповів, що нам надали 20 днів для цього. Голова НСТУ також наголосив, що це є не судова справа.

Кореспондент ТСН, Валентина Мудрик

Повʼязані теми:

Наступна публікація