Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські зірки стурбовані бажанням коаліції позбавити їх звань народних артистів

Актори розповіли, що втрачають без почесного звання.

В українському шоу-бізнесі назріває скандал.

Нова коаліція хоче скасувати звання народних та заслужених артистів, йдеться у "Сніданку з 1+1".

"Якщо знімуть ці звання, то я так розумію, буде зніматися і зарплатня. Звання – це надбавки до зарплатні, 40 відсотків. Звичайно, гроші не є самоціллю, але", - коментує актор Остап Ступка.

Колега актора, народний артист Володимир Горянський, обурений не менше.

"Чому одразу з театрів, з культури починають? Із самих жебраків? Розумієте, зараз в театрах такі бюджети на весь театр, що деякі депутати… Ці бюджети вони прогулюють за одну ніч", - пожалівся Горянський.

За рахунок акторів наповнити державну казну – не вдасться, не надто великі гроші, переконаний міністр культури Євген Нищук. Він і сам - має звання заслуженого. І знає його не фінансову, а моральну цінність:

"Деякі артисти - вони як діти часом. Але вони кажуть: мені легше вмирати, якщо мені дадуть це звання", - впевнений Нищук.

Забрати звання - це як забрати визнання. Без них всіх акторів – і новоспечених, і досвідчених -  урівняють. А це несправедливо. Інше питання – кому варто звання давати, а кому ні.

"Я вважаю, що шоу-бізнесу ці звання взагалі не потрібно давати. Коли, наприклад, пан Гаврилюк отримував за тюремний шансон народного артиста, безперечно, це викликало велике обурення", - зауважив міністр культури.

Відзнаки "народний-заслужений"  ще за радянських часів влада давала артистам за їхню лояльність, - пояснює мистецький оглядач Олег Вергеліс. За часів незалежної України тенденція не змінилася. Нагороди часто отримували не за заслуги, а  - за політичну підтримку.

Якщо уже скасовувати звання, то треба придумати відповідну їм заміну. А зробити це може лише відкритий діалог між коаліцією та митцями.

Нагадаємо, тим часом російський співак Йосип Кобзон збирається відмовитися від звання народного артиста України. Зауважимо, що його вже позбавили звання почесного громадянина в низці українських міст – Слов'янську, Донецьку, Полтаві.

Слідкуйте за нашими новинами у соцмережі vk.com/tsnglamur

Відео Актори не триматимуться за свої звання, але хочуть, щоб не було "зрівнялівки"

Залиште свій коментар

Вибір редакції