Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вакарчук хоче ввести в Україні подвійне громадянство з "обраними" країнами

Тих, хто хоче працювати на користь країни, потрібно позбавити необхідності вибирати, з яким паспортом жити, вважає співак.

Лідер групи "Океан Ельзи" та громадський діяч Святослав Вакарчук пропонує Україні запровадити подвійне громадянство.

За словами співака, він всерйоз замислився над цією проблемою після звістки про роботу в українському уряді відомого реформатора, екс-міністра фінансів Словаччини Івана Міклоша.

Як іноземний громадянин Міклош може працювати у Кабміні лише на посаді радника. Заради іншої посади в українському уряді (а йому прочили крісло міністра фінансів) Міклошу треба відмовитися від рідного словацького громадянства, на що він, зрозуміло, не піде, зазначив Вакарчук у блозі на сайті "Новое время".

"Ми тривалий час перестраховувалися, щоб громадянство не перетворилося на інструмент політичної боротьби. Але чому б не запровадити подвійне громадянство з певними країнами?" - запитує Вакарчук.

Він запропонував Верховній Раді ухвалити закон, що дозволятиме в межах двосторонньої угоди з іншими державами отримувати їхнє громадянство. "Якщо відповідного договору немає, то й друге громадянство заборонене. При цьому виключити подібні угоди з тими, з ким у нас є територіальні суперечки або політико-правові конфлікти", - пояснив співак.

"Талановиті люди з інших країн, зокрема й вихідці з України, які бажають працювати на батьківщині, могли б приїжджати сюди і працювати, не змінюючи паспорта. Адже просто смішно, коли хтось, обіймаючи державну посаду, нібито отримує українське громадянство. Подвійна гра", - наголосив Вакарчук.

Залиште свій коментар

Вибір редакції