"Вища школа Media&Production − це крутий шанс розпочати кар’єру в медіа": інтерв'ю із Володимиром Завадюком

"Вища школа Media&Production − це крутий шанс розпочати кар’єру в медіа": інтерв'ю із Володимиром Завадюком

Фото: Прес-служба 1+1 Media

Вища школа Media&Production 1+1 media знайомить зі своїми викладачами та спікерами. Сьогоднішня розмова — із викладачем Вищої школи Media&Production, керівником департаменту Big Entertainment Shows 1+1 media Володимиром Завадюком.

Володимир Завадюк - працює в медіа вже понад десять років. Свій шлях починав з інформаційної журналістики на вінницькому телебаченні. Згодом працював кореспондентом у "Вікна новини", аж поки в Україні не почалась ера розважальних талант-шоу. Це "Голос країни", "Голос діти", "Маленькі гіганти". Працював редактором, сценаристом, шеф-редактором на шоу "Україна має талант" та "Х-фактор".

У 2014 році Володимир почав працювати в 1+1 media і вже шостий рік поспіль створює найрейтинговіші шоу на українському телебаченні - "Голос країни", "Голос діти", "Танці з зірками". Робота команди  Big Entertainment Shows над розважальними проєктами телеканалу "1+1" визнані одними з найкращих адаптацій всесвітньо відомих форматів.

- Скільки років ви працюєте на ТБ? Це була Ваша мрія, свідомий вибір, щасливий випадок?

- У ролі продюсера я працюю на телебаченні вже понад 9 років. А щодо вибору професії та й взагалі розвитку моєї кар’єри на телебаченні, гадаю, що це набір чинників – і мрія, і випадок, і свідомий вибір. На моєму шляху було чимало людей, які стали для мене талановитими вчителями і радниками. Я вдячний за них долі, адже саме вони вплинули на те, ким я є зараз, що я вмію. Я намагався постійно навчатися чомусь новому і вчуся досі. Для мене найголовніше – це отримувати нові знання на шляху до нових мрій, тому що в мене їх чимало. І той момент, в якому я перебуваю зараз, − це не крапка, а, швидше, крапка з комою, після якої може початися новий виток захоплюючої історії.

- Як би ви дали визначення, хто такий продюсер? У всіх різні уявлення.

- Давайте пограємо в асоціації. Якщо порівнювати весь процес створення та існування великих шоу в прямому ефірі, то це схоже на політ "Боїнга". Так от продюсер – це капітан, від якого залежить, наскільки вдало ми піднімемося в повітря, пройдемо всі зони турбулентності і чи встигнемо в потрібний момент приземлитися у пункті призначення.

А взагалі я вважаю, що кожен з нас трошки продюсер, адже усі ми продюсуємо своє життя. І якщо у вас достатньо сміливості та внутрішнього бажання ризикувати, то все вдасться і ви зможете стати дійсно професійним та успішним фахівцем і вести за собою велику команду. З цього випливає, що це креативний і творчий лідер, який долає стереотипи, ризикує, постійно бореться і дуже-дуже багато працює.

Також важливо виховувати в собі навички, які необхідно мати в цій професії:

  • перша й найголовніша – це вміти мріяти;
  • друга – не боятися викликів і стресів, тому що ця робота є, м’яко кажучи, нервовою;
  • третя – збирати команди мрії.

- Кожна професія має свої плюси і мінуси. Чого більше у професії продюсера?

- Я вважаю, що в моїй професії є лише плюси, а от мінуси, що, безумовно, теж присутні, я намагаюсь трансформувати і перетворювати на плюси.

От, до прикладу, великою складністю в роботі є те, що в моїй команді працюють люди абсолютно різного віку та різного досвіду. І в нас часто є навіть боротьба поколінь і світоглядів. Для когось це може видатися мінусом, але насправді – це величезний бонус і навіть перевага. Адже в цій боротьбі є багатогранність поглядів, звичок, смаків і саме в такому різноманітті і виникають наші шалені ідеї, нові проєкти та шоу. Думаю, завдяки тому, що ми дуже різні, але об’єднані бажанням робити свою справу якнайкраще, нам і вдається втілювати неможливі речі і створювати революцію на українському телебаченні.

Тому все залежить від того, як ти зумієш впоратися зі складнощами. Звісно, ми маємо розуміти, що професія продюсера пов’язана з величезним навантаженням і тому всі, хто обрав для себе цей шлях або лише планує стати продюсером, мають бути готовими до цього. Про себе я можу сказати, що за великим рахунком робота є моїм життям. Тож якщо ви мрієте стати топовим продюсером, цей факт не має вас бентежити чи бути мінусом професії. Проте тільки на роботі акцентуватися не потрібно. Має бути час і для особистого, і для інших челенджів, не лише робочих. Без цього неможливо надихатися на нові проєкти і відчувати ритм і смак кожного дня, тому завжди треба прагнути до гармонії. Як не крути, лише вона – запорука успіху.

Фото: Прес-служба 1+1 Media

- Чого ви навчилися за роки роботи на ТБ? Є щось, що професія привносить в особистий розвиток?

- Професія продюсера навчила мене найголовнішого – не існує нічого неможливого. І для мене це не просто фраза, а девіз всього мого життя і того, чим я займаюсь. Тому що в цій сфері інакше бути не може. Кожна мрія може стати реальністю, потрібно лише докласти зусиль. Це ми щоразу доводимо в ефірах "Голосу країни" і "Танців з зірками".

- Ви уже кілька років є викладачем Вищої школи, куратором курсу, запрошеним спікером – на вашу думку, як змінюються студенти (і чи змінюються), які позитивні зміни ви відзначили для себе за останній час?

- За останні роки я спостерігаю багато змін. Стає все більше студентів, які професійно орієнтовані і приходять на курс "Продюсер Big entertainment shows" не просто отримувати теоретичні знання, але й потрапити на практику і залишитись в команді. Наразі в штаті департаменту Великих розважальних шоу та в форматі фрілансу працює чимало випускників Вищої школи − загалом близько 10 фахівців. Це режисер-постановник "Танців з зірками" і двоє колишніх студентів, які тепер працюють в команді старменеджерів проєктів. Також наші студенти є частиною шоу "Голос країни": ми співпрацюємо з кількома сценаристами, які навчались і стажувались у нас. Радий, що ми не лише навчаємо, але й даємо можливість стати частинкою нашої команди мрії.

- Що особисто для вас є позитивним результатом від викладання?

- Для мене позитивний результат від викладання в медіашколі – це коли студенти проявляють бажання працювати в моїй команді або команді моїх колег. Цінність курсів медіашколи в тому, що ми даємо можливість одразу використовувати набуті знання на практиці і вдосконалювати вміння. На жаль, наші університети не завжди дають достатньо практичних навиків й інколи викладання окремих предметів є дещо застарілим і неактуальним, з огляду на сьогоднішні запити індустрії. Я навчався на журналіста і цей досвід мені знайомий, коли працюючи ти здобуваєш більше знань, ніж слухаючи лекції в університеті.

На курсі ми зі студентами детально проходимо і обговорюємо всі етапи створення сценарію, знімального процесу в прямому ефірі, керування продакшном та пост-продакшном. Також я ділюсь власним досвідом управління креативною командою.

Тому я абсолютно впевнений, що Вища школа і навчання на моєму курсі і курсах моїх колег − це крутий шанс для молодих спеціалістів чи студентів розпочати кар’єру в медіа. Все залежить від кожного студента, але тут ви отримаєте підтримку і поради фахівців, познайомитеся з багатьма спікерами, які своєю роботою розвивають українську медіасферу, шоу-бізнес і навіть можете стати частинкою 1+1 media.

- Чому для вас важливо ділитись досвідом?

- На своїх заняттях я обожнюю ділитись тим, що сам знаю та вмію. А ще мене драйвить сам процес спілкування зі студентами школи, адже вони мене надихають. З кожним новим курсом я маю неймовірну можливість знайомитися з дуже цікавими особистостями і вважаю, що це справжній подарунок. Бо я завжди намагаюсь перебувати в конекті з великою кількістю людей. І не має значення: це студент перших курсів навчання чи людина з багаторічним стажем в сфері медіа. Моя команда, як і я, завжди відкрита до ідейних людей, незважаючи на те, якого віку вони є.

Повʼязані теми:

Наступна публікація