"Євробачення": організатори конкурсу призупинили членство Білорусі в мовній спілці

"Євробачення": організатори конкурсу призупинили членство Білорусі в мовній спілці

Фото: Getty Images

У Мінську повинні відреагувати впродовж двох тижнів.

Європейська мовна спілка (EBU), яка є організатором "Євробачення", ухвалила рішення про призупинення членства Білорусі.

"На сьогоднішньому засіданні Виконавча рада EBU прийняла рішення про призупинення членства Белтелерадіокомпанії", - йдеться у заяві організаторів конкурсу.

Так, як йдеться на офіційному сайті EBU, виконавча рада уважно стежить за придушенням свободи ЗМІ в Білорусі і постійно закликає Белтелерадіокомпанію, як члена EBU, відстоювати основні цінності свободи слова, незалежності та підзвітності.

Також у повідомленні йдеться про те, що в останні тижні організацію особливо стривожила трансляція по білоруським каналам інтерв'ю, "явно отриманих під примусом".

"Ми також відстежували інші передачі Белтелерадіокомпанії з цього питання, які викликали інші серйозні і зовсім виняткові побоювання", - зазначається на сайті.

У світлі цих виняткових подій у Виконавчої ради немає іншої альтернативи, крім як запропонувати призупинити членство Белтелерадіокомпанії в EBU.

У БТРК буде два тижні на відповідь до вступу в силу припинення.

Нагадаємо, 23 травня У Мінську посадили літак Афіни-Вільнюс компанії Ryanair, на борту якого перебував опозиційний білоруський журналіст і блогер Роман Протасевич. Опозиціонера одразу ж затримали. Офіційною причиною посадки літака в Мінську назвали загрозу мінування літака. Щоб затримати опозиціонера, білоруська влада пішла на безпрецедентні кроки: цивільний рейс посадили примусово за допомогою винищувача. Своєю чергою, опозиційні білоруські ЗМІ стверджують наказ підняти винищувач віддав сам Лукашенко, а командиру рейсу, яким летів Протасевич, ймовірно погрожували збити літак, якщо той не змінить маршрут.

Повʼязані теми:

Наступна публікація