Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зірка серіалу "Школа" Ліза Василенко зізналася, що була жертвою булінгу у школі

Виконавиця ролі головної героїні Лоли обговорила з психологом теми, які найпопулярніші серед підлітків.

Вже зовсім скоро, а саме 4 березня о 20:45 на телеканалі "1+1" відбудеться прем’єра продовження другого сезону популярного українськомовного серіалу "Школа" на "1+1".

Виконавиця головної героїні Лоли – Ліза Василенко – у проекті "Тільки нікому не кажи" обговорила з психологом Марією Макухою тему, яка все більше шириться серед підлітків – гендерну самоідентифікацію та закоханість у людей своєї статі.

Ліза Василенко, серіал "Школа"_4
прес-служба каналу "1+1"

На сайт "Тільки нікому не кажи", який створив телеканал "1+1", активно надходять листи про  найпопулярніші проблеми підлітків, які активно обговорюються у серіалі "Школа": булінг, непорозуміння з батьками, зради друзів та близьких. Але велику частину листів складають дописи школярів про одностатеве кохання та бажання змінити стать.

Так, зірка "Школи" Ліза Василенко зізналася, що її мама працює психологом, і вона дуже допомогла акторці впоратися із шкільними проблемами. Незважаючи на популярність, яку дівчина отримала після виходу стрічки на телеекран, у підлітковому віці вона була жертвою булінгу в школі. Її однокласники не сприймали її захоплення косплеєм та бажанням виділятися, тому неодноразово Ліза ставала вигнанцем у своєму класі.

Ліза Василенко, серіал "Школа"_3
прес-служба каналу "1+1"

Саме тому, Ліза зазначає, що підліткам необхідна людина, якій можна довірити всі свої таємниці та порадити, як вчинити в тій чи тій складній ситуації. Особливо, якщо це стосується власної самоідентифікації та закоханості в людину тої ж статі.

Психолог розповіла, що у підлітковому віці симпатія до людини власної статі – досить поширене явище, адже діти у віці 9-13 років відчувають у цьому спосіб самоідентифікації і розуміють, що таким чином зможуть привернути до себе увагу. Найперше, що радить психолог підліткам у цей період, – дати собі час, щоб визначитися із власними симпатіями та смаками, але не заглиблюватися в романтичні стосунки.

Ліза Василенко, серіал "Школа"_2
прес-служба каналу "1+1"

Найважливіше, батьки не мають критикувати чи насміхатися із бажань дитини. Необхідно, насамперед, зрозуміти, що стало каталізатором таких думок: наслідування зірок та моди чи внутрішні відчуття. Часто, такі думки виникають у підлітків, які намагаються привернути до себе увагу, щоб заповнити відсутність батьків у власному житті.

Також необхідно слідувати бажанням дитини. Наприклад, якщо ваша донька замислюється про те, що їй комфортніше в тілі хлопця, спробуйте віддати її на гуртки з єдиноборств або ж на інший спорт. Не потрібно одразу ж записувати її на більш дівочі секції.

Звернення до психолога також може стати гарним кроком для того, щоб краще зрозуміти дитину.  У разі, якщо психолог порадить батькам назначити лікування, необхідно, за словами Марії, одразу забрати власну дитину із такого прийому. Такі дії не лише можуть нашкодити здоров’ю підлітка, але й поставити довіру між батьками та донькою чи сином під загрозу.

Ліза Василенко, серіал "Школа"_5
прес-служба каналу "1+1"

Нагадаємо, "Тільки нікому не кажи" – це анонімний онлайн-щоденник створений телеканалом "1+1",  у якому кожен може написати листа тому, кому не може висловити свої переживання у реальному житті. Мета проекту – допомогти підліткам говорити про свої проблеми та переживання, які характерні для шкільного віку, навчити ділитися власними емоціями, а батькам – дати змогу дізнатись, чим насправді живуть сучасні діти та навчитися краще їх розуміти.

На сайті вже з’явилися інтерв’ю з психологом Марією Макухою та акторами серіалу "Школа" Анною Трінчер, Кариною Чернявською, Богданом Осадчуком, Яніною Андреєвою, Оленою Куртою та Олександром Петренком. У них улюбленці глядачів та професійний психолог обговорюють найскладніші проблеми підлітків – процес підготовки до ЗНО, перше кохання, зраду друзів, проблеми з батьками, булінг та фізичне насильство.

Залиште свій коментар

Вибір редакції