Зірок 90-х Green Grey прибрали з  концерту до Дня незалежності: "Нас намагаються стерти з історії"

Зірок 90-х Green Grey прибрали з концерту до Дня незалежності: "Нас намагаються стерти з історії"

Зірок 90-х Green Grey прибрали з  концерту до Дня незалежності: "Нас намагаються стерти з історії"

Фото: facebook.com/diezel.greengrey

Учасник культового дуету розповів, як їх передумали брати до святкового концерту.

Учасник популярного у 90-ті гурту Green Grey Дизель розповів, як їм спочатку запропонували взяти участь, а потім прибрали зі святкового концерту до Дня незалежності.

На сторінці у Facebook музикант поділився, що наприкінці травня їм надійшла пропозиція з офісу президента виступити на великому концерті до 30-річчя незалежності України, який має відбутися на НСК "Олімпійський".  GreenGrey мав виконати свій легендарний хіт "Под дождем".

Колектив почав готуватися, репетирувати, як раптом їм відмовили від участі у концерті:

"І раптом нам повідомляють, що концерт буде лише з українськомовними артистами і ми вже не вписуємося в концепцію свята! Як на це реагувати?! За 30 років незалежності ми стали однією з найтитулованіших груп в Україні! У нас більше сотні різних нагород, серед них дві МТV music awards! Всі наші досягнення були під прапором України і ми завжди пишалися цим!" – запевнив Дизель.

Нас пытаются стереть из истории! Мы, группа GreenGrey, практически ровесники Украины. В начале 90х мы, окрылённые...

Опубликовано андреем яценко Вторник, 27 июля 2021 г.

За його словами, "тепер у зв'язку з "полiтичною доцiльністю" їх намагаються стерти з історії України":

"Ми 100% український продукт! Записували пісні, знімали кліпи, давали концерти, платили податки, ростили дітей в Україні! І як би кому не хотілося, у нас українські паспорти і ми громадяни України! Так, ми співаємо російською, але чи варто віддавати (приписувати) всю російськомовну культурну спадщину Росії?!" – наголосив артист.

До речі, не так давно інший учасник Green Grey Мурік доволі емоційно висловив свою думку щодо мовного закону. Він записав відео, у якому не підбирав слів:

"Ну вже вибачте, накипіло" – підписав тоді Мурік відео.

Для перегляду відео гортайте праворуч

Нагадаємо:

  • Від 16 липня 2019 року в Україні діє закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Документ передбачає, що кожен громадянин України зобов’язаний володіти державною мовою. Хто її знає погано або ж у силу певних обставин не знає – обіцяють відкрити в усіх містах безкоштовні державні мовні курси.
  • Відповідальність за незнання мови чи її спотворення також передбачена. Однак нові зміни впроваджуються поетапно - впродовж кількох років.
  • Від 16 липня 2021 року, в Україні почали діяти низка нових норм закону про державну мову. Зокрема, усі концерти, шоу-програми, культурно-мистецькі, розважальні, видовищні заходи мають проводитися державною мовою. Винятки передбачені лише для пісень і фонограм, а також у разі якщо застосування недержавної мови вимагає творчий задум організатора.

Повʼязані теми:

Наступна публікація