1,5 млрд прибутку та понад тисячу аукціонів. У ProZorro підбили підсумку року малої приватизації

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До системи вже приєдналось 239 міст, селищ та територіальних громад з усіх областей України.

Старт малої приватизації приніс бюджетам різного рівня 1,48 млрд гривень.

Про це йдеться у повідомленні служби ProZorro.Продажі до роковин малої приватизації – перший аукціон через систему відбувався 17 серпня 2018 року.

Як зазначається, 39% на аукціони було виставлено Фондом держмайна України на суму понад 570 мільйонів гривень. Органами місцевого самоврядування було організовано 61% від загальної кількості успішних аукціонів, які залучили до своїх бюджетів близько 910 мільйонів гривень.

Загалом відбулося 1 142 успішних аукціони, на яких було виставлені 2 812 різноманітних об'єктів. У торгах взяли участь  понад 2 тисяч 317 учасників, які конкурували за кожен лот, що дало змогу підвищити стартову ціну у середньому на 59,64%. 

ProZorro, мала приватизація, підсумки року роботи
ProZorro.Продажі

"На аукціонах Прозорро.Продажі знаходять нових власників дуже різні об’єкти. Наприклад, у Львові був проданий колишній ресторан за рекордні 116 мільйонів гривень і переможцем аукціону стала відома інвестиційна компанія Драгон Капітал. За лоти точиться запекла боротьба, як у продажі приміщення кафе у центрі Києва, біля стадіону "Динамо" - його стартова ціна зросла у 57,5 разів до 39 млн гривень – відзначив Олексій Соболев, директор "Прозорро.Продажі".

Він додав, що нещодавно була продана державна компанія Укртелефільм, на торги виставляють автівки, пам’ятники Леніну, несправні водогони – все, що допомагає громадам залучати додаткові кошти через прозорі аукціони.

До системи Прозорро.Продажі вже приєдналось 239 міст, селищ та територіальних громад з усіх областей України. Зокрема, згідно рейтингу міст України, за один рік лідерами по об'єму залучених від малої приватизації коштів є наступні міста:

  • Львів -   419 млн 231 тис. грн.   
  • Житомир - 101 млн 976 тис. грн 
  • Київ - 90 млн 786 тис. грн 
  • Вінниця -   35 млн 784 тис. грн  
  • Чернигів  - 21 млн 324 тис. грн 
  • Одеса - 21 млн 226 тис. грн   
  • Коломия  - 18 млн 673 тис. грн   
  • Дніпро -  15 млн 870 тис. грн   
  • Харків  - 15 млн 828 тис. грн  
  • Умань  -  15 млн 119 тис. грн.

Зазначимо, згідно з законом України "Про приватизацію державного і комунального майна", який набув чинності в березні 2018 року, мала приватизація відбувається через електронну систему ProZorro.Продажі. Йдеться про активи державної і комунальної власності вартістю до 250 млн грн. Виставляють об'єкти в рамках малої приватизації Фонд державного майна України, а також місцеві органи влади.

Як повідомлялося, у системі "ProZorro.Продаж" на першому успішному аукціоні малої приватизації продали зернотік за 209,6 тисячі гривень. 

Відео Верховна Рада ухвалила законопроект про приватизацію держмайна

Верховна Рада ухвалила законопроект про приватизацію держмайна, його підтримали 266 депутатів. В уряді сподіваються: спрощена система продажу привабить нових інвесторів. Перелік об’єктів, що не підлягають приватизації, розширили, туди додали зокрема медзаклади та заклади освіти. А до списку тих, хто не може бути покупцем, внесли представників Російської Федерації та осіб, що перебувають під санкціями.

Верховна Рада ухвалила законопроект про приватизацію держмайна

Залиште свій коментар

Вибір редакції