100 га під стадіон

Київ хоче виділити 100 га під будівництво стадіону до ЧЄ-2012 з футболу.

Київ вважає за необхідне виділити 100 га під будівництво стадіону до Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році. Про це журналістам заявив перший заступник голови Київміськадміністрації Денис Басс: "Для цього потрібно, за нашими оцінками, мінімум 100 гектарів землі, і є в нас уже трохи на прикметі майданчиків... ми відберемо три з них і представимо їх як потенційні й для інвесторів, і для комітету, що створений при Кабміні".

Щоправда, він не уточнив місце розташування цих ділянок, однак зазначив, що всі вони мають супутню інфраструктуру.
Тобто біля кожної з потенційних ділянок уже розташована або запроектована станція метрополітену.

Басс навів приклад декількох європейських столиць, де стадіони перебувають за межами міста, але близько до аеропортів, залізниці й метро. Разом з тим, він додав, що власниками земельних ділянок, на яких потенційно можуть бути побудовані стадіони, є держустанови.

"Вільної землі в місті не так багато, ці ділянки переважно уже мають власників - це й Міноборони, і інші держустанови", - сказав він. Тому Київміськадміністрації доведеться звертатися по допомогу до Кабміну. Разом з тим Басс виключив варіант, що стадіон може бути побудований на території Київської області, оскільки побудувати супутню йому інфраструктуру за настільки короткий час неможливо. 

Можливу вартість будівництва стадіону Басс оцінив від 300 млн. євро до 1 млрд. На його думку, місто зобов'язане побудувати дуже сучасний стадіон, і для цього місто обов'язково залучить інвесторів. Київміськадміністрація вже одержала велику кількість пропозицій від потенційних інвесторів, які хочуть будувати в Києві інфраструктуру, необхідну для прийняття чемпіонату.

Україна й Польща виграли організований УЄФА тендер на проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 року. За тендерною заявкою, проведення відкриття Євро-2012 заплановане у Варшаві, а фіналу - у Києві.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: