107 банків і Яценюк оскаржили в суді паспортизацію обміну валюти

Українські банки почали судитися з Нацбанком через паспортизацію обміну валюти.

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справі щодо скасування постанови Нацбанку про паспортизацію валюто-обмінних операцій.

Таким чином, суд прийняв до розгляду позов лідера партії "Фронт змін" Арсенія Яценюка, повідомляє його прес-служба. Попереднє судове засідання у справі призначено на 20 жовтня.

Суд також зобов'язав Нацбанк до 13 жовтня опублікувати оголошення про оскарження постанови НБУ №278, якою встановлено, що валюто-обмінні операції здійснюються лише за умови пред'явлення паспорту.

До справи на боці Яценюка приєднується Асоціація українських банків, яка представляє інтереси 107 банків.

У клопотанні про залучення АУБ до справи зазначається, що нові правила проведення валюто-обмінних операцій є обов'язковими для виконання банками, тому рішення у даній справі може безпосередньо вплинути на їхні права та обов'язки.

Варто відзначити, що при цьому суд відмовився зупинити дію постанови Нацбанку про паспортизацію валюнто-обмінних операцій до завершення розгляду справі й ухвалення рішення.

Він мотивував це рішення недостатністю доказів того, що постанова НБУ несе очевидну шкоду правам, свободам та інтересам громадян України.

Лідер "Фронту Змін" оскаржив це рішення в Київському апеляційному адміністративному суді.

Нагадаємо, з 23 вересня операції по купівлі-продажу валюти і дорожніх чеків на суму, що не перевищує 50 тис. гривень, здійснюються тільки за умови пред'явлення документу, що засвідчує особу.

Читайте також:

У столиці з'являться банкомати-обмінники валюти

Українці зможуть купити трохи валюти без паспорта

Нацбанк розбудив в Україні валютний "чорний ринок"

Без паспорта навіть депутати не змогли обміняти валюту

Відсьогодні продати або купити валюту можна лише з документами

Українці мають на руках понад 70 мільярдів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: