11 банків в Україні отримали "негативний" прогноз

Міжнародне рейтингове агентство Fitch змінило на "негативний" зі "стабільного" прогноз рейтингів 11 банків України.

Як йдеться у повідомленні агентства до їхнього числа увійшли "Приватбанк" (Дніпропетровськ), Перший український міжнародний банк (Донецьк), "Кредит-Дніпро (Дніпропетровськ) ", Індустріалбанк (Запоріжжя), "Південний" (Одеса) і київські банки "Хрещатик", Кредитпромбанк, Укргазбанк, VAB Банк, "Надра" та "Діамант".

Зміна прогнозу відображає побоювання Fitch щодо кредитних профілів українських банків через різке падіння курсу національної валюти, яке знову відновилося. На думку Fitch, зниження курсу гривні веде до посилення ризиків для українських банків в трьох основних галузях.

Перш за все, існує підвищений ризик відновлення вилучення депозитів через зниження довіри до банківської системи і прагнення клієнтів конвертувати гривні в долари США, що може мати додатковий тиск на ліквідність.

По-друге, вірогідне погіршення якості активів через високу частку кредитів в іноземній валюті (50% на кінець 3-го кварталу 2008 року), позичальники яких нерідко не мають валютних доходів. По-третє, показники капіталізації у багатьох випадках істотно знизяться, оскільки баланси в гривневому еквіваленті істотно збільшуються без відповідного зростання капіталу, йдеться в повідомленні агентства.

Ці чинники додаються до вже істотних ризиків ліквідності та якості активів для українських банків. Протягом останніх двох місяців ліквідність істотно скоротилася в результаті значного відтоку депозитів (9%-е скорочення корпоративних депозитів в гривнях і 10%-е скорочення роздрібних депозитів в гривнях в жовтні) і виснаження міжбанківського ринку, наголошується в прес-релізі агентства.

Якість активів згідно зі звітністю більшості банків на сьогодні є прийнятною, проте різке уповільнення економічної активності і перевірка часом кредитних портфелів, які останніми роками формувалися дуже швидкими темпами, ймовірно, приведуть до істотного підвищення ризику знецінення кредитів, навіть до зниження курсу гривні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: