12 українських банків перебувають на стадії ліквідації

Нацбанк утримує тимчасові адміністрації у 12 банках, які, скоріш за все, не переживуть кризу. Утім, вкладникам пропонується пролонгація раніше укладених депозитних договорів.

Станом на 9 лютого на стадії ліквідації продовжують перебувати 12 українських банків.

За даними НБУ, це ВАТ КБ "Надра", ПАТ "Західпромбанк", АКБ "Трансбанк", ВАТ Банк "Біг Енергія", ПАТ "Родовід банк", ВАТ КБ "Арма", ВАТ "Селянський комерційний банк", ПАТ КБ "Володимирський", ПАТ "Столиця", ВАТ "Інноваційно-Промисловий Банк", ВАТ КБ "Іпобанк", ТОВ "Діалог банк".

У всіх вище перерахованих установах введено тимчасові адміністрації. Як повідомили у Нацбанку, зараз на кореспондентських рахунках та в касах цих банків недостатньо коштів, у зв’язку з чим тимчасовими адміністраторами здійснюється облік розрахункових документів на позабалансових рахунках 9804 "Розрахункові документи клієнтів (крім фізичних осіб), що не сплачені в строк з вини банку" та 9806 "Документи фізичних осіб, що не виконані в строк з вини банку".

Платежі виконуються залежно від надходжень на кореспондентські рахунки та в каси банків, а також із дотриманням мораторію на задоволення вимог кредиторів.

Пріоритетними напрямками є виплати коштів фізичним особам, а саме: виплата пенсій та соціальної допомоги, заробітної плати, виплата аліментів та виплата відсотків по депозитах.

Вкладникам банків пропонується пролонгація раніше укладених депозитних договорів, на які поширюється гарантія Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Тимчасовими адміністраторами також проводиться претензійно-позовна робота щодо повернення кредитної заборгованості банків. Скорочуються витрати банків за рахунок скорочення працівників та заробітної плати, закриття філій та відділень банків, шляхом зменшення витрат на оренду приміщень.

Читайте також:

Розмір наданих банками кредитів в Україні досяг 723 млрд грн

Для порятунку українських банків потрібно майже 100 млрд гривень

Найбільші українські банки рекордно скоротили свої прибутки

Світовий банк створює фонди для покупки "поганих" боргів в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: