20 фінансово найпотужніших країн світу підготують "чорний список"

Проти країн із непрозорими юрисдикціями планують застосовувати санкції.

Протягом найближчого року 20 найбільш фінансово розвинутих країн світу підготують "чорний список" країн із непрозорими юрисдикціями, які не хочуть обмінюватися податковою інформацією. До них застосовуватимуть певні санкції.

Про це за підсумками зустрічі G20 в китайському місті Ченду домовилися міністри фінансів і глави центробанків "фінансової двадцятки". Про це пишуть "РИА Новости".

"Чорний список" мають підготувати до липня 2017 року, коли відбудеться наступна зустріч G20 в німецькому Гамбурзі.

"Двадцятка вирішила впритул зайнятися юрисдикціями, які не бажають співпрацювати. Поки це як ідея, але ідея реалізується в розробку критеріїв, за допомогою яких тій чи іншій економіці буде присвоюватися статус юрисдикції, що не співпрацює", – заявив після зустрічі заступник міністра фінансів Росії Сергій Сторчак.

Чи буде цей "чорний список" публічним, вирішать безпосередньо перед наступний самітом G20.

Ще на початку квытня цього року німецька газета Sueddeutsche Zeitung опублікувала нібито документи панамської юридичної фірми Mossack Fonseca, які, як стверджує видання, свідчать про причетність низки світових лідерів та їхнього оточення до офшорних схем. Автентичність "панамських паперів" офіційно не підтверджена, а сама Mossack Fonseca заявила, що відмовляється підтвердити їхню справжність, і назвала дії журналістів злочином.

Критерії країн, які можуть потрапити в "чорний список", уже визначили.

"Там можуть бути якісь деталі додаткові, але основні три позиції чіткі та прозорі. Перше – країна підписується і бере участь в обміні інформацією за запитом (нині ця вимога є обов'язковою). Наступний (критерій) – країна буде в обов'язковому порядку брати участь в автоматичному обміні інформацією. Тобто без запитів. І третє – всі країни, щоб не мати статусу тих, хто не співпрацює, повинні приєднатися до конвенції ОЕСР щодо автоматичного обміну інформацією", – уточнив Сторчак.

Деталі та індикатори, за якими будуть оцінювати відповідність країн зазначеним критеріям, – питання наступного року. Також тоді визначаться і з санкціями. Сторчак зазначив, що, зокрема, Панама вже заявила про намір підписати конвенцію ОЕСР.

Зазначимо, що в світі останні 27 років, із 1989-го, вже діє подібна організація – FATF. Вона розробляє стандарти з протидії легалізації злочинних доходів, утому числі щодо протидії фінансування тероризму, і стежить за виконанням своїх рекомендацій. Країни, які відмовляються співпрацювати з цією організацією або порушують рекомендації, потрапляють у так звані "чорні списки" і до них застосовують обмежувальні заходи залежно від групи ризику.

G20 також назвала причини та ризики уповільнення економічного зростання в світі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: