20 із 27 країн Євросоюзу мають дефіцит бюджету вищий за норму

Більшість країн Європи, які перейшли на єдину валюту, змушені вдаватися до запозичень і вже мають надмірний дефіцит бюджету.

Двадцять з 27 країн Євросоюзу мають дефіцит держбюджету вищий за 3% ВВП - межі, допустимої для 16 членів ЄС, які перейшли на єдину європейську валюту.

Як зазначають експерти, ще рік тому показник дефіциту держфінансів, який би удвічі-утричі перевищував встановлений європейським Пактом стабільності і зростання ліміт, був просто немислимим для більшості членів ЄС.

Але сьогодні бюджетні дефіцити стали результатом глобальної фінансово-економічної кризи, коли в умовах значного зниження податкових надходжень держави були вимушені вдаватися до запозичень. І вони є скоріше нормою, ніж винятком.

За прогнозами, дефіцит держбюджету в середньому по ЄС досягне в 2010 році 7,5% ВВП. 13 країнам ЄС, які мають надмірний дефіцит бюджету, Єврокомісія дала від 2 до 5 років на подолання негараздів.

Напередодні голова так званої "Єврогрупи", яка об'єднує міністрів фінансів країн-членів ЄС, що перейшли на євро, прем'єр-міністр Люксембурга Жан-Клод Юнкер фактично визнав, що стабільність в єврозоні знаходиться під загрозою.

Країни ЄС висунули перед Грецією, яка опинилася на межі дефолту, низку вимог і до 16 березня уряд країни має намір повідомити, чи вважає він додаткові заходи необхідними. За доцільність таких дій повинні будуть проголосувати всі міністри фінансів єврозони, у тому числі сама Грецію. У разі схвалення, деталі нових заходів зі скорочення витрат будуть узгоджені з Єврокомісією.

За попередніми даними, ці заходи фокусуватимуться на збільшенні податку на додану вартість і введенні нових акцизних зборів і мит на предмети розкоші, зокрема автомобілі.

Нагадаємо, Греція завершила 2009 рік з бюджетним дефіцитом в 12,7% ВВП і боргом у 300 мільярдів євро. Грецький уряд пообіцяв заморозити заробітну плату в держсекторі, провести податкову і страхову реформу, боротися з ухиленням від сплати податків. Всі ці заходи, як розраховують в Афінах, повинні сприяти зниженню дефіциту до 8,7% ВВП до кінця 2010 року.

Читайте також:

Експерти: криза змусить країни ЄС відмовитися від євро

У США розпочинається нова іпотечна криза

Греції запропонували вийти з єврозони

Країни ЄС домовилися про надання допомоги Греції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: