Перейти до змісту
25% із зарплати або арешт майна: депутати придумали, як боротися з українцями-боржниками за комуналку

25% із зарплати або арешт майна: депутати придумали, як боротися з українцями-боржниками за комуналку

У парламенті вже лежить законопроєкт.

В Україні борг населення за комунальні послуги перевалив за 29 мільярдів гривень. Це без врахування несплат за електрику та газ. Та депутати придумали, як боротися з боржниками. У парламенті вже лежить законопроєкт.

Зовсім скоро у боржників із зарплати списуватимуть 25% на виплату заборгованості. Або ж заарештують майно. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Жанна Яременко мешкає в Києві. Має несплачені рахунки за квартиру в Мукачевому. Здавала її в оренду. Квартиранти й залишили з боргами у 18 тисяч гривень. Тепер на її квартиру, машину, та всю приватну власність накладений арешт.

"Вони далі мені рахують борг. Я зв'язалась з державним виконавцем, в кого справа, він відправив мені справу. В принципі, суд пройшов без мене. Мене на суді не треба, вони мають повноваження не викликати людей до суду і накладати арешт на все майно і всі рахунки", - каже Жанна.

Подібна законодавча ініціатива вкрай необхідна, кажуть в профільному міністерстві.

"Нам сподіватися на те, що будуть вчасно відремонтовані теплові мережі або мережі водопостачання, або вжиті заходи більш енергозберігаючого обладнання запровадження, у нас таких сподівань нема. Бо досить велика заборгованість у певної категорії споживачів", - пояснює заступниця міністра розвитку громад та територій України Наталія Хоцянівська.

Сьогодні, якщо ви боржник і тривалий час не сплачуєте за комунальні послуги, виконавча служба, як це трапилось у випадку Жанни Яременко, може претендувати на ваше майно. Натомість законопроєкт дає можливість врегулювати цю ситуацію, каже ініціатор документу.

"Реструктуризація на сьогодні не є основною, тобто основою тих договорів. Якщо буде ухвалено цей законопроєкт, то вона буде обов'язковою як елемент захисту громадян перед якимись послугонадавачами", - пояснив народний депутат Михайло Лаба.

Відео Відніматимуть гроші з зарплати: депутати придумали, як боротися з боржниками

Українці у боргах - 25 мільярдів гривень винні за комунальні послуги. І це ще, не враховуючи газ та електрику. Депутати придумали як боротися з боржниками. У парламенті вже лежить законопроект. Вже зовсім скоро якщо ви маєте борг, то з вашої зарплати 25% списуватимуть на виплату. Або ж арештують ваше майно.  

Відніматимуть гроші з зарплати: депутати придумали, як боротися з боржниками

Якщо документ таки стане нормою, працюватиме цей механізм наступним чином:

"Передбачено, що не більше ніж всі платежі. Тобто, це твоя комуналка в цьому місяці, плюс боргові зобов'язання з реструктуризацією максимум на 60 місяців, не перевищуватимуть 25%. Тобто 1/4 твого заробітку, якщо ти працездатна особа, або 20% від твого пенсійного забезпечення", - роз'яснив правозахисник Богдан Кушнір.

Якщо не вклались у 60 місяців, договір про реструктуризацію боргу автоматично подовжиться. Це якщо ви сумлінно віддаєте несплати. В іншому випадку виконавча служба до вас добереться.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин