Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Три мільйони українців у Росії. Де працюють і чому їдуть до держави-агресора

Щодня з одного з київських вокзалів до РФ вирушає вісім автобусів.

Кожен 12-й українець нині мешкає на території Росії.

Про це під час візиту в Торонто заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Із трьох мільйонів громадян України більшість є тими, хто працює в РФ, свідчать соціологічні дослідження. При цьому потік трудових мігрантів до сусідньої країни не припиняється, йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Трудові мігранти обирають Москву з декількох причин. По-перше, не потрібно вчити мови, а по-друге, не важко працевлаштуватися, пояснює аналітик Катерина Криворученко. "Як мінімум, там є якісь друзі, знайомі, родичі. Є ситуації звички, легшої адаптації. Зрозуміла законодавча система певною мірою", - зазначила вона.

При цьому майже 35% опитаних українців побоюються ворожості в Російській Федерації, стверджують у соціологічному дослідженні групи "Рейтинг".

Бажаною країною для роботи українці Росію все ж не вважають. Нині у лідерах – Німеччина, Польща, Канада, США та Італія. "Минулого року у зв’язку з історичними подіями, отриманням безвізу тощо, ми бачимо частково, що люди, які їдуть за кордон, переорієнтовуються. Вони дивляться більше тепер на Європу. Хоча це не означає, що не працюють у Російській Федерації", - наголошує спеціаліст. 

Щодня зі столичного вокзалу маршрутом Київ – Москва вирушає до восьми автобусів. За даними Держприкородонслужби, українсько-російський кордон за минуле півріччя перетнули понад 2 мільйони українців, із яких 77%, як показало опитування, працювали в Росії на будівництві.

Згідно з дослідженням компанії Henley&Partners. Україна посіла 80 місце з 209 в рейтингу найбільш привабливих громадянств. Стрибок за рік склав одразу 19 позицій. Під час складання рейтингу експерти аналізували внутрішні та зовнішні чинники. До внутрішніх належать масштаб економіки країни, рівень розвитку людського потенціалу; до зовнішніх, зокрема, - можливість короткочасних безвізових поїздок з цієї країни за кордон, безвізове проживання і робота за кордоном.

Залиште свій коментар

Вибір редакції