Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
30 тисяч гривень – на різні дозволи та хабарі. Найбільші проблеми ведення бізнесу в Україні

Попри мораторій на перевірки майже до половини підприємців приходили працівників органів контролю.

Попри обіцянки влади покращити умови для ведення бізнесу, спростити процедури та запровадити мораторій на перевірки, малі та середні підприємці нарікають на бюрократизм у цій сфері з боку чиновників, хабарництво, даремно витрачений час на оббивання порогів органів дозволів та контролю, а також на перевірки, які нібито заборонені, хоча насправді існують.

Таких висновків дійшли експерти Програми USAID "Лідерство в економічному врядуванні". Вони опитали більш ніж 1800 малих та середніх українських підприємств, серед яких 500 – фізичні особи-підприємці (ФОПи). Про це в матеріалі на delo.ua пише експерт програми Ірина Федець.

Малий бізнес витрачає значну частину грошей та часу на те, щоб виконувати вимоги державного регулювання: проходити перевірки, отримувати дозволи та ліцензії. Йдеться не лише про офіційну вартість процедур, але й про неофіційні платежі та про робочий час працівників, який можна було б використати на ведення бізнесу. У середньому по Україні така сума за перший рік роботи бізнесу становить 30 тис. грн (дані за 2015 рік). Про це стверджують самі підприємці.

49% опитаних бізнесменів нарікають, що до них приходили з перевірками представники органів контролю – пожежної охорони, податкової інспекції, Державної санітарно-епідеміологічної служби, МВС тощо. І це попри дію мораторію на такі перевірки. У середньому одна фірма, що проходила перевірки, витратила на це два тижні свого часу та сплатила понад 33 тис. грн у вигляді штрафів, конфіскацій та неофіційних платежів. Чим більше підприємство – тим більші витрати через перевірки.

Майже половина опитаних представників малих та середніх підприємств вказали на те, що високий рівень оподаткування створює складнощі для їхнього бізнесу. Вони в середньому платять близько 27% свого прибутку у вигляді податків і зборів. На дотримання вимог податкового законодавства одне мале або середнє підприємство витрачає приблизно 15% свого часу. Усе – через часті зміни податкового законодавства.

Загалом, підприємці оцінюють поточне середовище для ведення бізнесу як досить погане. Лише невелика частина опитаних прогнозує певне покращення протягом найближчих півроку. Решта на позитивні зрушення сподівається протягом двох років.

ведення бізнесу в Україні
delo.ua

ведення бізнесу в Україні
delo.ua

Щорічна оцінка ділового клімату в Україні 2015 from USAIDLEV

Залиште свій коментар

Вибір редакції