Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
35 мільярдів гривень на потреби субсидіантів заклали у бюджеті 2016 року

У Мінсоцполітики кажуть, що можливе підняття до 40 мільйонів

Щотретя родина отримувала субсидію цього опалювального сезону. Це майже 5 із половиною мільйонів людей - такі дані Мінсоцполітики і Держстату. Однак, і це не межа. Після чергового підняття тарифів, охочих отримати допомогу від держави побільшає. Ідеться про цифру 9 мільйонів сімей, кажуть у відомстві. На їхні потреби в бюджеті заклали майже в 10 разів більше, ніж торік. Проте, в окремих областях уже засумнівалися, чи вистачить цієї суми, йдеться в ТСН.19.30. 

Окрім 2500 тисяч за субсидією, ще тисяча зверху. Такі платіжки Марина Кайдалова в опалювальний сезон отримувала за хату розміром 45 квадратів. Вчителька фізики нині у декреті. Має троє дітей. Виплат на малечу отримує 2 тисячі щомісяця. Ще є зарплатня чоловіка. Якби за комуналку платила повну суму на життя б зоставалося б небагато.

У цей опалювальний сезон субсидію отримував кожен третій українець. Це майже 5 з половиною мільйонів сімей, кажуть в Мінсоцполітики. Але із подорожчанням газу та інших тарифів і ця цифра може зрости ще більше – до 9 мільйонів.

Державі така допомога стане у копієчку. Якщо 2014 субсидії для українців, за даними Держстату, обійшлися державі у 348 мільйонів гривень. 2015 ця сума зросла до 2,4 мільярда. А 2016 на потреби субсидіантів у бюджеті заклали спочаку 35 мільярдів гривень. А пізніш – побіцяли підняти суму до 40.

В окремих областях вже встигли засумніватися, чи вистачить їм передбаченої державою суми до кінця року.

"Вже на перше травня цього року ми вичерпали 85% тієї суми, яка призначається місту Харкову", - каже заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан.

У Харкові субсидії отримують 135 тисяч родин. Із майже 800 мільйонів гривень, що виділили Харкову на субсидії на рік, залишилось лише 120 мільйонів.

Схожа проблема і в Одеській області. 19 районів уже вичерпали річні призначення. І нині - не мають можливості проводити розрахунки за використаний природний газ та електроенергію. Їм уже не вистачає 420 мільйонів гривень на субсидії.

У парламенті певні, прогнози щодо розмірів субсидій були занижені. Тому терміново змінити цифри у бюджеті.

" Зараз єдина річ, яка може компенсувати втрати населення - це судбсидії, але якщо ми втратимо їх уже найближчим часом, то буде велика проблема для людей, які не зможуть це вирішити. Уже написали листа прем'єр-міністру, аби найближчим часом ініціювати зміни до бюджету, щю проблему вирішити", - депутат.

У Мінсоцполітики ж певні, додаткових коштів не знадобиться. Зима, мовляв, була теплою. Вдалося навіть зекономити чатсину грошей. А ситуації на Харківщині та Одещині лише подивувалися.

"На цей рік в Одеській області вже передбачено майже 800 мільйонів на надання пільг і субсидій Харківська область майже 2,7 мільярди. Із них нараховано в Одеській області десь 650 мільйонів, тобто ще не 800 далеко ів Харківській області близько двох мільярдів – тобто ще близько 700 мільйонів є запасу", - каже Віталій Музичко.

Кажуть, скарг від регіонів не отримували, але готові розбиратися. І, вразі потреби, переглянути суми. Що проблем із субсидіями не буде сьогодні вкотре казав і прем'єр. Мовляв, незаможні українці допомогу отримають. Водночас, визнає, субсидії вихід тимчасовий.

" Треба боротися не за субсидії, а за доходи. А вони будуть, коли буде подолана корупція, в тому числі і в нафтогазовому секторі, працюватиме економіка", - каже прем'єр-міністр.

Зменшити кількість субсидій допоможе енергозбережння. Щоправда, не раз визнавали чиновники, якщо укранці уже навчилися економити. То компанії, що постачають комунпослуги - часто робити цього не поспішають.

Відео Чи вистачить в бюджеті коштів для охочих отримати субсидії

Залиште свій коментар

Вибір редакції