500 млн гривень за канал

Згідно з розпорядженням Кабміну, термін будівництва каналу складе 22 місяці. Будову передбачається ввести в експлуатацію в четвертому кварталі 2008 року

Кабмін затвердив робочий проект будівництва глибоководного каналу Дунай-Чорне море, вартість якого складе 543,5 млн гривень. 

Згідно розпорядженню Кабміну, термін будівництва каналу складе 22 місяці. Будову передбачається ввести в експлуатацію в четвертому кварталі 2008 р. Робочий проект був поданий Мінтрансзв'язку з такими основними показниками: протяжність суднового ходу - 172,36 км., протяжність морського підхідного каналу - 3,432 км., проектне осідання суден - 7,2 м. 

Ділянка будівництва каналу знаходиться в Килійському, Ізмаїльському і Ренійському районах Одеської області. Генеральним проектувальником будівництва є проектно-пошуковий і конструкторсько-технологічний інститут Річтранспроект, а генерального підрядчика будівництва визначать на тендерній основі. Із загальної суми 543,5 млн грн. - 88, 1 млн грн. виділять з місцевого бюджету і 455,4 млн грн. - з інших джерел фінансування. 

Проект будівництва каналу Дунай-Чорне море неодноразово піддавався критиці з боку екологічних організацій, які вважають, що судноплавний транзит тут економічно не вигідний, оскільки в цьому місці постійно накопичується мул, наносячи значні збитки унікальній природі Дунайського заповідника. 

Проти будівництва каналу також виступала Румунія. У 2004 році Румунія звернулася до міжнародного співтовариства з проханням створити комісію з вивчення впливу проекту на навколишнє середовище. Україна погодилася на проведення моніторингу в гирлі Дунаю. Тоді ж фахівці уклали, що розбіжності України і Румунії з приводу розвитку судноплавства на Дунаї лежать не в екологічній, а в економічній площині. 

Румунія практично монополізувала право судноплавства в дельті Дунаю, а відкриття судноплавства по каналу в гирлі Швидке створює альтернативу для річкових перевезень і позбавляє румунську казну мільйонних прибутків.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: