Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
6 головних газових новин: нові тарифи для населення та відновлення переговорної "війни" з Росією

Ціни на газ для населення можуть зрости в півтора разу.

Населення України більше платитиме за газ та опалення, а Україна та Євросоюз готуються до чергових переговорів з Росією. Такими є сьогоднішні останні новини на ринку газопостачання.

Шість останніх газових новин:

1. Із 1 квітня 2016 року в Україні зростуть тарифи на газ для населення та теплопостачальних підприємств. Ціни можуть зрости в півтора разу. Детальніше читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

2. Україна не купує газ у Росії вже понад три місяці і найближчим часом не планує цього робити. Позаяк вистачає запасів, а також об'ємів постачань із Європи. Про це сказав глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

3. У 2016 році Україна планує закупити близько 11-13 млрд кубометрів газу в європейських постачальників, зазначив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин. У 2015-му Україна подвоїла імпорт європейського газу – до 10,3 млрд кубометрів. Постачання з Росії скоротили в 2,3 разу – із 14,5 млрд у 2014 році до 6,1 млрд у 2015-му.

4. Україна зустрічає весну з найбільшими протягом останніх п'яти років запасами газу – на 23% або 1,9 млрд кубометрів більше за торішні показники. Наявні обсяги природного газу в підземних сховищах газу України станом на 1 березня становлять 10,02 млрд кубометрів. Від початку нинішнього опалювального сезону вітчизняні споживачі використали зі сховищ 7,036 млрд кубометрів газу.

5. Єврокомісія пропонує провести тристоронні газові переговори з Україною та Росією наприкінці опалювального сезону. Із такою пропозицією виступив віце-президент Європейської комісії з енергетичних питань Марош Шефчович, який сьогодні з робочим візитом перебуває в Києві. Конкретної дати майбутніх переговорів не визначили. Там мають обговорити подальші умови постачання російського газу в Україну, а також транзитом територією України до Європи. Переговори потрібні, бо судові процеси щодо претензій Росії до України й навпаки до кінця 2016-го не завершаться. А тому й потрібні тимчасові умови постачання та розрахунків за блакитне паливо.

6. "Нафтогаз" збільшив позовні вимоги за транзит російського газу. Тепер Київ вимагає в Стокгольмському арбітражі від "Газпрому" 8,2 млрд доларів США. Про це зазначив керівник "Нафтогазу" Андрій Коболєв. Водночас він нагадав, що в Україні почали діяти нові тарифи на транспортування територією газу. Коболєв сподівається, що Москва "в переговорному чи судовому порядку" почне платити за підвищеними цінами. Через те, що Росія поки не перейшла на нові тарифи, у "Нафтогазу" виникли певні проблеми зі сплатою ПДВ.

Відео Єврокомісія знову готова бути третьою стороною в газових перемовинах між Києвом і Москвою

Залиште свій коментар

Вибір редакції