60% українських підприємств незаконно встановлюють ціни

58% перевірених компаній України минулого року порушили закони в сфері ціноутворення, за що були оштрафовані майже на 300 мільйонів гривень.

58% перевірених державою підприємств України минулого року порушували законодавство у сфері ціноутворення. Про це повідомила начальник Держінспекції з контролю над цінами Наталя Немодрук.

"За минулий рік ми перевірили 6021 підприємство в усіх регіонах. Із них порушення були виявлені в 3514 випадках, тобто 58%", - розповіла вона.

"Економічні санкції склали 283,9 мільйона гривень. Завдяки цьому було попереджено обрахування населення на 195 мільйонів гривень. Для порівняння, з бюджету на Держінспекцію було витрачено 36 мільйонів гривень, у тому числі зарплата - 27 мільйонів гривень", - також сказала Немодрук.

Вона висловила незгоду з тим, що бізнес зазнає великих збитків обов'язкового декларування цін і регулювання вартості соціально значимих продуктів.

"Я в таких випадках говорю: "Покажіть мені розрахунки втрат". Усього в країні регулюється 32 види товарів і послуг, із них 20 - продовольчі. Цілком можна заробляти на не соціально значимих товарах", - сказала начальник Держінспекції.

Немодрук також вважає безпідставним різке подорожчання цукру в січні цього року. "По молочній групі (продуктів) ще є якесь пояснення - сезон, об'єктивне зменшення кількості молока. Але подорожчання цукру, я вважаю, нічим не обґрунтоване. За останні 10 років ні ми, ні управління статистики такого підвищення не фіксували", - наголосила вона.

"Інспекція вважає, що при вартості буряка 315 гривень за тонну цукор повинен коштувати 5,2 гривні за кілограм. Там, де був поганий врожай і вартість сировини доходила до 450 гривень за тонну, ми декларуємо вартість цукру 7,20 гривні за кілограм. Але навіть з урахуванням граничної надбавки 15% і транспортних витрат ціна у 8,50 гривні - це межа", - зазначила Немодрук.

На її думку, в цьому випадку профільні управління з АПК можуть зібрати регіональних виробників, оптових торговців і провести переговори - щоб поліпшити ситуацію.

"І потрібно донести до населення: не слід піддаватися паніці. Цукор у селі 14 гривень за кілограм - це ненормально", - підкреслила Немодрук

"Ми пропонуємо через департамент внутрішньої політики для зниження вартості товарів - цукру, круп, макаронів - поставити в магазинах вагові товари, щоб покупець не переплачував за упаковку", - додала вона.

Водночас, за словами Немодрук, незважаючи на нестабільність цін на ринку продовольства, перевірки Держінспекції "будуть плановими, у визначених раніше обсягах і термінах".

Нагадаємо, зараз в Україні спостерігається суттєве зростання цін на цукор. Зараз ціна кілограму цукру зросла до 10,50 гривні, а навесні може скласти значно більше.

Крім того, на початку поточного року в Україні різко зросли ціни на інші харчі. Зокрема, крім цукру, суттєво подорожчали молоко, твердий сир, картоплю, яйця.

Держінспекція з контролю за цінами вже почала перевірки та пообіцяла значні штрафи за необґрунтоване підвищення цін на продукти харчування.

Читайте також:

В Україні стрімко подорожчали харчі

Середня зарплата в Україні зросла майже на 300 гривень

В березні ціни на цукор досягнуть рекордного максимуму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: