Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
600 тисячам пенсіонерів із окупованого Донбасу "заморозили" виплати пенсій

Соцпрацівники почнуть особисто перевіряти, чи живуть зареєстровані пенсіонери на вільній території України.

Після верифікації в Україні вдвічі скоротили кількість пенсіонерів-переселенців, яким держава виплачує пенсії – із 1,2 млн осіб залишили майже 600 тисяч. Це пов'язано з тим, що пенсіонери із зони АТО оформили виплати на вільній території, але фактично проживають під окупацією. А саме це і є причиною "замороження" пенсій.

Виплати пенсіонерам-переселенцям із 1 липня здійснюють лише через державний "Ощадбанк". Через те, що 50 тисяч пенсіонерів не оформили відповідні банківські картки, Пенсійний фонд припинив виплати і їм. Тож пенсії на сьогодні отримують близько 530 тисяч переселенців.

У Мінсоцполітики не виключають, що серед 50 тисяч переселенців, яким "заморозили" виплати, "значна частина є людьми з фізичними вадами або глибоко похилого віку й не може самостійно пересуватись. Тому необхідний запуск фізичної верифікації цих осіб". Із запуском цієї процедури мають визначитися протягом серпня, згодом соцпрацівники проведуть обхід таких пенсіонерів. Переселенцям, які самостійно не можуть пересуватися й дійти до банку, пенсії доставлятимуть через "Укрпошту".

Тим часом голова Держказначейства запевняє, що на окуповані території Донбасу не йде жодної копійки з 2014 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції