600 тисячам пенсіонерів із окупованого Донбасу "заморозили" виплати пенсій

Соцпрацівники почнуть особисто перевіряти, чи живуть зареєстровані пенсіонери на вільній території України.

Після верифікації в Україні вдвічі скоротили кількість пенсіонерів-переселенців, яким держава виплачує пенсії – із 1,2 млн осіб залишили майже 600 тисяч. Це пов'язано з тим, що пенсіонери із зони АТО оформили виплати на вільній території, але фактично проживають під окупацією. А саме це і є причиною "замороження" пенсій.

Виплати пенсіонерам-переселенцям із 1 липня здійснюють лише через державний "Ощадбанк". Через те, що 50 тисяч пенсіонерів не оформили відповідні банківські картки, Пенсійний фонд припинив виплати і їм. Тож пенсії на сьогодні отримують близько 530 тисяч переселенців.

У Мінсоцполітики не виключають, що серед 50 тисяч переселенців, яким "заморозили" виплати, "значна частина є людьми з фізичними вадами або глибоко похилого віку й не може самостійно пересуватись. Тому необхідний запуск фізичної верифікації цих осіб". Із запуском цієї процедури мають визначитися протягом серпня, згодом соцпрацівники проведуть обхід таких пенсіонерів. Переселенцям, які самостійно не можуть пересуватися й дійти до банку, пенсії доставлятимуть через "Укрпошту".

Тим часом голова Держказначейства запевняє, що на окуповані території Донбасу не йде жодної копійки з 2014 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: