8 найбільших банків України почали дострокове повернення депозитів

У восьми великих банках відтепер можна достроково забрати свої гроші. Інші сім банків гроші поки не видають, оскільки не бачили відповідної постанови НБУ.

8 з 15 найбільших українських банків послухалися постанови Нацбанку і скасували обмеження на дострокове зняття депозитів. У деяких банках рекомендації Національного банку послухалися практично одразу, в окремих фінустановах навіть стверджували, що достроково зняти депозит можна було і раніше.

В той же час 7 з 15 найбільших вітчизняних банків як і раніше відмовляються віддавати вклади, термін дії яких не закінчився. Більшість з цих банків аргументували свою позицію тим, що ніяких повідомлень від НБУ із цього приводу не отримували.

Так, "Райффайзен Банк Аваль", "ОТР-Банк", "Кредитпромбанк", "Альфа-Банк" та "Промінвестбанк" заборону на дострокову видачу депозитів зняли до вівторка (19 травня). Ці банки готові видати депозит через 2 дні після того, як клієнт напише заяву з проханням розірвати договір.

Ще простіше отримати гроші в банку "Форум". Писати заяву треба тільки в тому випадку, якщо сума депозиту більше 10 тисяч гривень. "Якщо депозит менше 10 тисяч гривень, то відразу отримаєте гроші з каси, якщо більше – то через два дні після написання заяви", — розповіли у банку.

У банку "Хрещатик" навіть стверджують, що ще до постанови НБУ видавали дострокові депозити – через три дні після заяви на їх отримання.

Майже така ж ситуація і в ПУМБі, різниця полягає в тому, що співробітники банку не можуть сказати точно, через який час після написання заяви буде повернений депозит (до постанови НБУ гроші видавалися на 5-й день, як буде зараз – поки що невідомо.

Неоднозначна ситуація у "ВТБ-Банку" – представники рядових відділень заявили, що офіційно постанови НБУ не отримували. Проте у центральному відділенні банку стверджують, що постанова все ж надійшла і незабаром буде виконуватися.

У той же час поки що достроково депозити не повертають такі банки як "Приватбанк", "Укрсоцбанк", "Укрсиббанк", "Правекс-Банк", "Сведбанк" та "Укргазбанк". Всі вони посилаються на те, що не отримували відповідної постанови Національного банку.

В "Укргазбанку", в свою чергу, навіть запевнили, що постанова НБУ не є чинною, оскільки її не підписав голова Нацбанку Володимир Стельмах. Про це представниця банку прочитала в Інтернеті.

"Мораторій ніхто не відміняв. Глава НБУ Стельмах заявив, що йому нічого не відомо про існування постанови щодо скасування мораторію на дострокове зняття депозитів", — повідомила співробітниця банку.

У свою чергу заступник глави правління "Укргазбанку" Олена Дмітрієва стверджує, що мораторію не існує вже з грудня минулого року.

"З самого початку постанова (№ 413 від 12 грудня) не вводила мораторій, тому некоректно говорити, що скасування другого пункту є скасуванням мораторію. Але ми прагнемо максимально задовольнити всі вимоги клієнтів", — пояснила вона.

Як повідомлялося, Національний банк зняв заборону на дострокове повернення вкладів. Зокрема, регулювальник відмінив норму, згідно з якою НБУ рекомендував банкам прийняти заходи для забезпечення позитивної динаміки зростання об'єму депозитів. На цю норму банкіри посилалися, коли відмовляли клієнтам в достроковому розірванні депозитних договорів.

Читайте також:

Нацбанк зняв обмеження на дострокову видачу депозитів

Ющенко пообіцяв, що гривня буде зростати кожного дня

НБУ ввів тимчасову адміністрацію у ще два банки

До України вперше з початку кризи прийшли іноземні інвестори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: