930 млн. дол. боргу Укравтодору віддаватимуть з держбюджету

Morgan Stanley може вимагати від Укравтодору достроково погасити кредит у розмірі 930 млн. – про це банк повідомив компанію минулого тижня.


Експерти вважають, що повідомлення – це привід почати переговори про перегляд умов кредитування, але не виключають і вимоги дострокового погашення. В цьому випадку розраховуватися доведеться державі – швидше за все, із грошей, виділених МВФ.

Morgan Stanley видав Укравтодору два кредити під державні гарантії на будівництво, реконструкцію і ремонт автодоріг загального значення на 465 млн. кожен.

Голова компанії Укравтодор Вадим Гуржос каже, що про повернення кредиту поки не йдеться. "Повідомлення – звичайний робочий момент. Рейтинг України дійсно знизився. Зараз йдуть переговори. Думаю, скоро ми це питання знімемо".

Аналітики вважають, що банк може зажадати повернути кредит в повному об'ємі. В цьому випадку вимоги виконуватимуться за рахунок держбюджету – кредит брався під державні гарантії, а у самої компанії таких засобів немає.

На користь цієї версії говорить і заява першого заступника глави Секретаріату президента Олександра Шлапака, яку він зробив минулого четверга. За його словами, Укравтодор потребує додаткової держпідтримки для розрахунків за зовнішніми боргами.

Угода між Укравтодором і банком передбачає можливість дострокового повернення кредиту у разі зниження міжнародних рейтингів України, якщо падіння України в міжнародному рейтингу склало 2 і більше пунктів. За останній час три найбільші рейтингові агентства переглянули рейтинги України: S&P знизило довгострокові кредитні рейтинги за зобов'язаннями в іноземній валюті з В+ до В, в національній валюті – з ВВ- до В+, рейтинг за національною шкалою – з uaAA до uaA+ з  прогнозом "негативний". Fitch знизило довгострокові рейтинги з BB- до B+, Moody`s погіршило прогноз рейтингів з "позитивного" до "стабільного".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: