95% банкоматів працюють - у НБУ розповіли про роботу банківської системи в умовах карантину

Дата публікації
Перегляди
1131
Поділитись:
WhatsApp
Viber
95% банкоматів працюють - у НБУ розповіли про роботу банківської системи в умовах карантину

Фото: УНІАН

Нині зачинені близько чверті банківських відділень.

На період карантину через поширення нового коронавірусу COVID-19 в Україні працюють близько 75% відділень банків та 95% банкоматів.

Загалом банківська система продовжує працювати у звичному режимі, запевнив під час брифінгу заступник голови Нацбанку Олег Чурій. Про це пише "Економічна правда".

"Банківська система продовжує працювати як з населенням, так і з бізнесом. При цьому, близько 75% відділень відкриті в країні. 95% банкоматів також працюють, що дає змогу повністю обслуговувати як фізичних осіб, так і юридичних осіб. З іншого боку, ми рекомендуємо українцям виконувати банківські транзакції онлайн, тому що це безпечно в умовах ситуації щодо карантину та розповсюдження вірусу", - зазначив Чурій.

Заступник голови НБУ додав, що банки активно працюють над удосконаленням своїх онлайн-додатків.

Нагадаємо, попередні прогнози передбачали, що 2020 року економіка України зросте на 3,5-5%, інфляція становитиме 5% (плюс/мінус 1%), а долар коштуватиме 27-28 грн.

29 березня Кабмін затвердив нові макроекономічні прогнози на 2020 рік: ВВП - мінус 4,8%, середньорічний курс долара США - 29,5 грн (плюс 1,5-2 грн), інфляція – 8,7% (плюс 3,1%), безробіття – 9,4% (плюс 1,3%), середня зарплата – 11 тис. грн (без змін).

Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ були такі: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

Через світову фінансову кризу, спричинену наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української. Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року - за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу). За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар. За таких умов варто очікувати й зростання безробіття.

В Офісі президента спрогнозували, що 2020 року економіка України впаде мінімум на 5%.

Через епідемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани. Про це йдеться в опитуванні на тему "Економічний вплив COVID-19 на Україну", проведеного Американською торгово-промисловою палатою та консалтинговою компанією Deloitte.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
1131
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація