Абрамович продав канадцям золоті родовища на Чукотці

Роман Абрамович може стати акціонером однієї з найбільших золотовидобувних компаній світу. На угоді він "наварить" 1750%.

Канадська золотовидобувна корпорація Kinross домовилася з російським олігархом Романом Абрамовичем про покупку двох родовищ на Чукотці.

Копальні "Водороздільна" і "Подвійне" Kinross отримає в обмін на 165 мільйонів доларів готівкою і 10,5 мільйона нових акцій Kinross, ринкова вартість яких становить трохи більше 200 мільйонів доларів. Таким чином, компанія Абрамовіча Millhouse стане власником 1,5 відсотка акцій Kinross.

Цікаво, що Абрамович продає родовища майже у 17,5 разів дорожче, ніж він придбав їх два роки тому. Таким чином, угода має принести йому 1750% прибутку.

Крім того, Kinross входить до десятки найбільших золотовидобувних компаній світу за обсягами виробництва золота (активи в Канаді, США, Чилі, Бразилії і Росії) і в п'ятірку - за капіталізацією. Станом на 21 січня на біржі в Торонто компанія коштувала 12,9 млрд доларів. Якщо операція з Millhouse буде закрита, структури Абрамовича увійдуть до двадцятки найбільших власників Kinross.

Операція буде завершена після того, як будуть офіційно зареєстровані доведені запаси родовищ (що становлять близько 50 тонн). Крім того, федеральні органи влади РФ мають підтвердити право Kinross володіти "Подвійним", оскільки воно відноситься до підприємств стратегічного значення.

Ймовірно, закриття операції відбудеться в третьому кварталі 2010 року. Якщо ж транзакція не буде завершена протягом 12 місяців з моменту підписання угоди, сторони будуть змушені її скасувати.

Читайте також:

Найприбутковішою інвестицією десятиріччя стало вино

Абрамович купить для Росії чемпіонат світу з футболу

Мільярдери зі списку Forbes розповіли, що відбудеться в 2010 році

Російський фінансист подарував дочці половину банку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: