Абрамович зайнявся золотими родовищами

Компанія Романа Абрамовича придбала перше золоторудне родовище на Чукотці і збирається скупити інші родовища в цьому регіоні.

Абрамович зайнявся золотими родовищами
Компанія Абрамовича купила родовище „Двойное” на Чукотці. (Фото: russiablog.org)
Компанія Millhouse Capital, яка управляє активами губернатора Чукотського автономного округу Романа Абрамовича, придбала перше золоторудне родовище у цьому регіоні. Як відзначає видання „Ведомости”, зсилаючись на джерела, близькі до Millhouse, компанія Абрамовича купила родовище „Двойное”. Це підтвердив виданню і представник Millhouse Джон Манн. Від докладних коментарів він відмовився.

Повідомляється також, що права на розробку родовища компанія придбала в червні у артелі "Чукотка". За його словами, це не буде єдиною операцією Millhouse у цій галузі. Топ-менеджер золотодобувної компанії чув, що спочатку Абрамович збирається зосередитися на покупці родовищ на Чукотці, причому не дуже великих розмірів. А в майбутньому його можуть зацікавити і золоторудні родовища сусідніх регіонів - Магаданської області і Якутії, допускає співбесідник газети.

Ще одне джерело, близьке до Millhouse, розповів, що компанію цікавить золотодобування, але чіткої стратегії роботи в цій галузі у неї поки що немає.

Перший віце-губернатор округу Андрій Городілов заявив виданню, що стратегія розвитку регіону до 2020 року передбачає збільшення щорічного видобутку золота з нинішніх 4,5-5 тонн до 30-50 тонн. "З цією метою ми привертаємо в регіон інвесторів і вітаємо появу такого інвестора, як Millhouse", - додав він.

Експерти газети відзначили, що Абрамович вибрав непоганий час для інвестицій в золотодобувний бізнес: за підсумками року середня ціна може наблизитися до 700 доларів за унцію, в наступному - і зовсім до 750 доларів. За їхніми оцінками „Двойное” - не дуже велике родовище, але з дуже високим вмістом золота. Його покупка могла обійтися Millhouse в 50-70 мільйонів доларів.

Для команди Абрамовича покупка родовища „Двойное” - не перший досвід в золотодобуванні, відзначає видання. На початку 2003 року підприємець Олег Савченко передав в управління адміністрації Чукотки і компанії Millhouse Capital 70% акцій ВАТ "Майское". Незабаром цю частку купила золотопромислова компанія Highland Gold Mining, заснована за участю колишнього члена ради директорів "Сибнефти" Івана Кулакова.

Як нагадують "Ведомости", Мillhouse Capital зареєстрована в Лондоні і управляє активами колишніх акціонерів "Сибнефті", зокрема, Абрамовича. Millhouse володіє долями в Evraz Group (41,4%), журналі Pro Sport, футбольному клубі Chelsea, виробника продуктів "Продо", а також нерухомістю в Москві і Підмосков'ї на 1 мільярд доларів. Восени минулого року Millhouse придбала 44% акцій "Євроцементу" (найбільший в Росії виробник цементу).

Активи, якими управляє Millhouse Capital, журнал Forbes оцінив в 19,2 мільярда доларів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: