Аеропорт "Бориспіль" оштрафували на 10 мільйонів гривень

"Бориспіль" отримав штраф через завищення цін на пальне для літаків, внаслідок чого він став одним із найдорожчих аеропортів Європи.

Антимонопольний комітет оштрафував аеропорт "Бориспіль" на 10 мільйонів гривень і компанію "Кребо" на 25 мільйонів гривень за завищення цін на послуги із заправки літаків.

Про це повідомив виконуючий обов'язки голови АМК Олександр Мельниченко.

За його словами, аеропорт "Бориспіль" було оштрафовано за порушення конкурентного законодавства при наданні послуг із прийому, розвантаження, перекачування авіапального, здійснення контролю за його якістю в період з 2007 по 2008 роки.

СП "Кребо" було оштрафовано на 20 мільйонів гривень за порушення антимонопольного законодавства при заправці літаків і на 5 мільйонів гривень - за послуги з видачі пального з центральної станції в баки літаків.

За словами Мельниченка, Антимонопольний комітет встановив, що "Бориспіль" і "Кребо" протягом довгого часу були монополістами на ринку надання спецпослуг на території аеропорту, що давало їм можливість встановлювати економічно необґрунтовані ціни.

Зокрема, з'ясувалося, що у "Борисполі" вартість заправки літаків вища, ніж у більшості аеропортів Європи. Вартість послуг "Борисполя" також перевищує відповідні ціни в інших аеропортах України.

"Як указують матеріали справи, компанія "Кребо" і аеропорт "Бориспіль" встановлювали завищені ціни на зазначені послуги, спираючись на обсяги витрат, необхідність яких не обумовлена економічно обґрунтованими показниками. За висновками АМК, це є наслідком зловживання компаніями своїм монопольним становищем", – наголосив Мельниченко.

Крім того, АМК доручив "Борисполю", компанії "Кребо" та ТОВ "Кребо-Інтернешнл" привести їхні договірні відносини із заправки літаків у відповідність із законодавством про економічну конкуренцію. Також "Борисполю" доручено провести тендер щодо використання інфраструктури аеропорту із заправки літаків.

Мельниченко додав, що в аеропорту було створено ситуацію подвійних договірних відносин із СП "Кребо".

Нагадаємо, державний аеропорт "Бориспіль" є найбільшим міжнародним аеропортом України. Він відноситься до аеропортів класу А і є багатопрофільним підприємством, що об`єднує роботу понад 30 різних служб.

Аеропорт приймає регулярні рейси 42 іноземних і 12 українських авіакомпаній, які сполучають Київ з 12 містами України і 84 містами далекого зарубіжжя.

Спільне підприємство ”Кребо” займається поставками авіапального. 11% компанії володіє ”Укртанафта”, 78% акцій належить Movida International Holdings & Finance B.V (Нідерланди).

Читайте також:

У "Борисполі" пасажирів з Північної Америки відправлятимуть на дезінфекцію

Мінтранс припинить спільну діяльність з приватними компаніями

Аеропортом "Бориспіль" три місяці блукає палестинець

В "Борисполі" конфіскували іноземний літак

Відео"Бориспіль" оштрафували на 10 млн грн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: