Аеропорт "Бориспіль" загубив 50 мільйонів у банку

Гроші аеропорту "Бориспіль" зникли з Промінвестбанку. Скандальну ситуацію поки не можуть вирішити навіть суди.

Із Промінвестбанку зникли 50 мільйонів гривень, які аеропорт "Бориспіль" поклав туди на депозит. Термін вкладу завершився ще у січні, й  зараз "Бориспіль" намагається повернути свої гроші через суди.

У свою чергу, керівництво банку заявляє, що цих грошей в них немає. Заступник голови правління Промінвестбанку В'ячеслав Юткін стверджує, що фінустанова стала жертвою змови, в якій брали участь представники попереднього керівництва аеропорту та працівники самого банку.

За даними банкіра, навесні 2008 року майже вся сума на вимогу попереднього керівництва "Борисполя" була переведена в інші банки. "У нас є докази цієї змови, і ми їх обов'язково представимо в суді", - запевнив Юткін.

Втім, аеропорт зумів довести свою правоту в суді. В липні Господарський суд Дніпропетровської області зобов'язав Промінвестбанк повернути "Борисполю" 56 мільйонів гривень (депозит плюс відсотки, пені та штрафи).

Проте керівництво Промінвестбанку категорично не погодилося з таким рішенням і вже оскаржило його у Вищому господарському суді. Скандальний депозит "Бориспіль" відкрив у Нікопольському відділенні Промінвестбанку Дніпропетровської області в березні 2007 року. Держпідприємство поклало на рахунок близько 50 мільйонів гривень. За інформацією банку, зараз на рахунку залишилося всього 40 тисяч гривень. Керівництво фінустанови наполягає, що основна сума була перерахована на інші рахунки по платіжних дорученнях, виписаним керівництвом "Борисполя" влітку та восени 2007 року, а також на початку 2008 року.

Проте юристи аеропорту заявляють, що банкіри не мали права переказувати кошти з депозиту, оскільки договором було заборонено зменшувати суму депозиту нижче 30 мільйонів гривень. Після завершення терміну дії депозиту в лютому 2009 року "Бориспіль" через суд зажадав від банку повернути всі гроші. Для гарантування виплати всієї суми юристи аеропорту також попросили суд накласти арешт на рахунки банку у розмірі 55,6 мільйона доларів.

16 червня 2009 року Господарський суд Дніпропетровської області задовольнив позов аеропорту і зобов'язав банк виплатити борг в 56,9 мільйона гривень, але відмовив в арешті рахунків. Втім, Промінвестбанк не квапиться виконувати вирішення обласного суду. Керівництво фінустанови не приховує, що гроші зникли, але при цьому провину за це пропонує розділити з аеропортом.

"Управляюча Нікопольською філією Тетяна Дорогань здійснювала незаконні перекази по платіжних дорученнях, отриманих від керівництва аеропорту "Бориспіль", вони й використовували без відома керівництва банку кошти на депозиті", - пояснив В'ячеслав Юткін. Зараз Тетяна Дорогань перебуває в Нікопольському слідчому ізоляторі.

Юткін також запевнив, що банк обов'язково виконає рішення Вищого господарського суду, якщо воно буде на користь "Борисполя".

Також відомо, що з грудня минулого року "Бориспіль" намагається отримати 30 мільйонів гривень, розміщених у банку "Фінансова ініціатива". Юристи банку наполягають на тому, що претензії аеропорту не мають законної сили, оскільки депозитний договір був підписаний особою яка не мала на це повноважень. Але аргументи банку суд не переконали. Так, 11 червня Київський господарський апеляційний суд підтвердив попереднє рішення суду і зобов'язав банк відшкодувати аеропорту "Бориспіль" 31,2 мільйона гривень.

Втім, проблемний банк, в якому зараз діє тимчасова адміністрація, досі грошей не повернув. Представники аеропорту твердо мають намір повернути свої кошти. "У випадку якщо банк не почне повертати гроші, ми готові стягнути ці кошти за допомогою державної виконавчої служби, в яку вже звернулися", - заявив директор "Борисполя" Борис Шахсуваров.

Окрім цих банків, "Бориспіль" розміщував свої кошти в інших фінансових установах, які представники аеропорту назвати відмовилися. Проте, як запевнив Борис Шахсуваров, аеропорту вдалося домовитися з іншими банками полюбовно, і ті повертають прострочені депозити по частинах.

Нагадаємо, у квітні Антимонопольний комітет оштрафував "Бориспіль" на 10 мільйонів гривень.

Причиною штрафу стали завищення цін на послуги із заправки літаків у аеропорту, порушення конкурентного законодавства при наданні послуг із прийому, розвантаження, перекачування авіапального, здійснення контролю за його якістю в період з 2007 по 2008 роки.

Промінвестбанк був першим з великих українських банків, постраждалих від економічної кризи. 7 жовтня 2008 року в банку вели тимчасову адміністрацію.

17 березня тимчасову адміністрацію було виведено з Промінвестбанку.

Читайте також:

В аеропорту "Бориспіль" придумали, як зменшити черги

Аеропорт "Бориспіль" оштрафували на 10 мільйонів гривень

Аеропорт Бориспіль запроваджує онлайн-реєстрацію пасажирів

У "Борисполі" ускладнили життя терористам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: