АЕС не забезпечать енергетичну незалежність України

Енергетична стратегія України тепер буде коригуватися кожні два-три роки, виходячи з прогнозів енергоспоживання.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості має намір до серпня переглянути Енергетичну стратегію України до 2030 року.

Про це заявив 3 березня заступник керівника відомства Микита Константинов, пише "Комерсант-Україна".

Константинов відзначив, що планується скоротити плани будівлі блоків атомних електростанцій, але не уточнив деталей. За його словами, енергетична стратегія тепер буде коригуватися кожні два-три роки, виходячи з прогнозів енергоспоживання.

Джерело в Міненерго розповіло, що до 2030 року реально вдасться побудувати максимум шість нових енергоблоків, а не дев'ять, як планувалося раніше. Станом на сьогодні повинно було початися будівництво чотирьох нових енергоблоків, а тим часом "Енергоатом" домовився про фінансування добудови тільки третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС за рахунок кредиту Ощадбанку Росії на суму 4 мільярди доларів.

"У принципі, коли готувалася стратегія, ми не усвідомлювали, що перехід 70% споживачів газу на електроенергію - це приблизно 100-120 мільярдів доларів, а значить, непідйомна для України сума. Набагато простіше залишити споживачів на газі, замінивши його паливом з альтернативних джерел - імпортованих через ЗПГ-термінал, а також сланцевим газом і вугільним метаном", - пояснюють в Міненерго.

Крім того, будівництво нових АЕС не вирішує проблеми енергозалежності, оскільки Україна все одно змушена буде збагачувати уран і зберігати ядерні відходи в Росії, кажуть у міністерстві.

Згідно з Енергетичною стратегією України з 2015 по 2030 рік, НАЕК "Енергоатом" повинна була ввести в експлуатацію 9 енергоблоків і довести загальну кількість діючих (з урахуванням надпроектної експлуатації ряду енергоблоків) до 18. Вироблення електроенергії на АЕС до 2030 року повинне досягти 160-165 млн кілоВат/год на рік, а її частка в загальному обсязі вироблюваної електроенергії - 65-70%.

У 2010 році в Україні було вироблено 187 мільярдів кілоВат/год електроенергії. На частку АЕСприпало 47,4%, ТЕС - 45,7%, ГЕС - 6,9%.

Учасники ринку також вважають, що в майбутньому Україна може зіткнутися з нестачею потужностей з виробництва електроенергії. І зберегти їх можна буде тільки в тому випадку, якщо в галузь в найближчі роки надійдуть значні інвестиції.

Читайте також:

"Росатом" запропонував повномасштабну співпрацю з Україною

Рада дозволила Росії добудувати енергоблоки Хмельницької АЕС

Україна побудує новий реактор та 6 атомних енергоблоків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: